Logo Loading

Bursa-Mamuşa İlişkileri Geliştirilmeli

KDTP-Mamuşa Belediyesi Başkan adayı Abülhadi Krasniç, KDTP Mamuşa Şube Başkanı ve Yerel Yönetim Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç ve beraberindeki heyet Bursa’da bir dizi temasta bulundu. Ziyaret kapsamında, Bursa Valisi Münir Kalaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Mamuşa Türkleri Kültür ve Sosyal Yardımlaşma derneği üyeleri ile görüştüler.

10 Eylül Salı günü Kosova Cumhuriyeti Yerel Yönetim Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç ve Mamuşa Belediyesi Başkan Yardımcısı ve KDTP-Mamuşa Belediyesi başkan adayı Abdülhadi Krasniç, Mamuşa Belediye meclis üyeleri Hilmi Şala ve Hakkı Taç, Bursa Valisi.Münir KALALOĞLU nu makamında ziyaret ettiler. Vali KALAOĞLU na yeni görevinde başarılar dileyen heyet Mamuşa ile Bursa arasındaki var olan güzel ilişkilerin devamının önemi konusunda konuşuldu, ve vali Kalaloğlu Mamuşa’ya davet edildi. Görüşmede Vali Kalaloğlu, her zaman var olan iyi ilişkilerin seçimlerden sonra daha da güçlenerek devam edeceğini dile getirdi.

Bursa temasları çerçevesinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile de görüşüldü. Çok samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Mamuşa Belediyesi ile olan ilişkiler ve Kosova Cumhuriyeti’ndeki son durum da konuşuldu. Konulardan biri de 3 Kasım yerel seçimleri idi. Seçimlerden sonra Mamuşa ve Bursa belediyesi arasında ilişkilerin daha da genişletilmesi de görüşüldü. Görüşmede Altepe, seçimlerden sonra ilişkilerin daha da ileriye götürüleceği ve Bursa büyükşehir belediyesi nin desteklerinin devam edeceğini de belirtti.

Abülhadi Krasniç, Bursa’da yaşayan soydaşlarımızı da unutmadı. Mamuşa Türkleri Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Ercan Morina, dernek üyeleri ve Bursa’da yaşayan Mamuşalılar da görüşmede hazır bulundu. Krasniç, Mamuşalılar arasında var olan bölünmelerin ve çatlaklıkların düzelmesi için çalıştığını ve bunun giderilmesi için çaba göstereceğini ifade etti.

Kosova’da yaşayan Mamuşalılar ve Bursa’daki Mamuşalıların arasındaki köprülerin daha da güçlendirilmesinin gerektiği ve zincirin birleştirilmesinin gerektiği görüşü taraflarca ileri sürüldü. Görüşmede, birilerinin açtığı araları kapatmak için her iki tarafın çalışacağı da vurgulandı.