Logo Loading

Bursa Ziyareti’nde Görüşmeler Devam Ediyor

Bursa ziyareti ikinci gününde KDTP Genel Başkanı ve Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ve beraberindeki heyet Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’la görüşmelerde bulundular. Görüşmede, Kosova’da ki gelişmeler ve 3 Kasım’da düzenlenecek yerel seçimler konuları ele alındı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç siyasi istikrarlığın önemine değinerek KDTP’nin Kosova siyasi sahnesinde uzun yıllar önemli rol oynadığını bildiğini ve bu yolda devam edilmesi gerektiğini vurguladı. Bakan Yağcılar, Mamuşa Belediye Başkan yardımcısı Abdülhadi Krasniç ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Beşevler sosyal tesisler açılış töreni ve Bursa Sanayi ve Ticaret odası meclis toplantısı ve yemeğine katıldı.

Heyet gün içerisinde Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, Mudanya belediye Başkanı Hasan Aktürk ile görüşmelerde bulundular. Mudanya Belediyesi ve Mamuşa arasında kültür, sosyal, eğitim ve spor işbirlik konuları ele alındı. Marmara Birlik Entegre tesislerini yerinde incelemele fırsatı bulunan heyet Mamuşa’da zeytinyağı fabrika kurulma olanaklarını görüşürtü. Marmara birlik olarak incelemeleri yerinde yapmak için yakında Mamuşa’ya gelecekleri ve üretime dair yatırıma hazır oldukları ifade edildi.
Heyet ayrıca sabah saatlerine Kosova Üsküp derneğinde kahvaltıda bulundular, Kosova ve 3 Kasım yerel seçimlerle ilgili birinci ağızdan bilgiler verdiler ve seçim sürecini anlattılar. Dernek başkanı Recep Gündüz heyete teşekkür ederek seçim sürecinde aktif rol almaya hazır olduklarını ifade etti.