Logo Loading

Büyük Önder Atatürk, Ebediyete İntikalinin 84. Yılında Saygı ve Minnetle Anıldı

Büyük Önder Atatürk, Ebediyete İntikalinin 84. Yılında Saygı ve Minnetle Anıldı
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıldönümü münasebetiyle, “Filizler” AD TKD’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Atatürk’ü Anma Haftası” etkinlikleri kapanış programına, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ile eşi, Milletvekillerimiz, Genel Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter ve Parti temsilcilerimiz katılım sağladı.
Programda konuşan Başkanımız: “Her 10 Kasım Dünya liderini kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz.
Ancak birkaç gün önce kutladığımız, Atatürk’ün ilkeleri ve inkilapları üzerinden inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. yıl dönümü bizleri gururlandırdı. Gelecek yıl ise hep birlikte 100. senesini kutlayacağız. Dile kolay, aziz Türk milletinin egemenliğinin nişanesi Cumhuriyet tam 100 yaşında.
Atatürk, dünümüze, bugünümüze ve yarınlarımıza ışık tutan devrimleriyle bizlerle birlikte yaşamaya devam ediyor.
Mustafa Kemal Atatürk’ün, idealleri, vizyonu ve devrimleriyle,100 sene önce kurduğu Cumhuriyetin temellerinin bugün bile sağlam olması ve dimdik durması, geleceğe yönelik ileri görüşlü bir lider olduğunun kanıtıdır.
100 yıl sonra bile Balkanlarda bu bayrağın dimdik dalgalandığını görseydi ve yaktığı medeniyet meşalesini hala canlı tutan burada bulunan bu küçük efeleri görseydi, eminim bu güzel tablo karşısında çok gururlanırdı.
Herseye rağmen bizler bu meşaleyi ileriye doğru taşıyarak, Türk bayrağını dalgalandırarak, yeni nesillere aşılayacağız.
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğiz.
Ne Mutlu Türk’üm diyene. ” ifadelerine yer verdi.