Logo Loading

Büyükelçi Kıvılcım Kılıç Bakan Yağcılar’ı ziyaret etti

Büyükelçi Kıvılcım Kılıç Bakan Yağcılar’ı ziyaret etti

T.C. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç bugün Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Sn. Mahir Yağcılar’ı makamında ziyaret etti. Bakan Yağcılar, Büyükelçi Sn. Kılıç’a görevinde başarılar diledi. Bakan Yağcılar, Kosova Kamu Yönetimi Bakanlığının çalışmalarından bilgiler sundu. Aynı zamanda buradaki Türk toplumunun çalışmaları ve bugüne kadar Kosova ve Türkiye arasında eskiye dayanan bir bağ olduğunu bildirirken, Kosova Türkiye ilişkilerin en iyi şekilde yürüdüğünü ve ileride siyasi ve ekonomik ilişkilerin devamı, kamu çalışanlarının eğitimi, Türk toplumunun yapıcı rolü, ekonomi, eğitim, kültür alanında da iki ülke arasındaki işbirliğini devamını vurguladı”.

T.C. Priştine Büyükelçisi Sn. Kılıç, Bakan Yağcılar’a teşekkürlerini sunarken burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Kosova eşsiz ve önemli bir ülke, Kosova’nın demokratik sürecindeki desteğimiz, Kosova Hükümeti çerçevesinde bakanlıklara olan desteklerimiz devam edecektir. Aynıca iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik işbirliğinin güçlendirilmesi üzerinde de çalışmalarımız sürmektedir. Türk toplumunun Kosova’daki yeri ve Kosova Hükümetinde bir bakanlığın, miletvekilerimiz, bakan yardımcısı ve değişik kurumlardaki türk toplumunun temsiliyeti kaçınılmazdır.

Bakan Yağcılar, T.C. Priştine Büyükelçisi Sn. Kılıç’a Kosova’nın tanınması ve sosyo-ekonomik destek süreçlerinde ve kültür, eğitim konularında da Türkiye’nin desteği için teşekkür etti. Özellikle, Kosova’da siyasi ve ekonomik kalkınmaya özel katkı yapmış Türkiye Cumhuriyeti kurumları, Türk KFOR-u, T. C. Başbakalık Koordinasyon Ajansı Başkanlığına-TİKA, Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye polis güçlerine teşekkürlerini sundu.