Logo Loading

Büyükelçi Ozan 6+ Parlamento Grubu’nu Ziyaret Etti

Büyükelçi Ozan 6+ Parlamento Grubu’nu Ziyaret Etti

Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, 6+ parlamento grubunu ziyaret etti. 6+ parlamento grubu ziyareti kapsamında yapılacak çalışmalar ile Kosova ve Türkiye ilişkileri görüşüldü.

Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, 6+ parlamento grubu ziyaretinde Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar başta olmak üzere diğer toplulukların göreve yeni seçilen Bakanları da misafir olarak görüşmede yer aldılar. Kosova ve Türkiye parlamentoları arasında gelecekte yapılacak işbirliği ile iki ülke ilişkilerinin görüşüldüğü toplantının ardından yetkililer basın mensuplarının sorularını cevapladılar. Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, 6+ Palamento grubunun Kosova’nın çok etnili ve çok kültürlü yapısını başarılı bir şekilde temsil ettiğini söyledi. Ozan, ziyaret kapsamında 6+ parlamento grubu ile sürdürülecek çalışmaların içeriği ve Kosova-Türkiye ilişkilerinin daha da ileriye taşınmasını görüştüklerini belirtti. “6+ Parlamento grubu ve Türkiye kurumlarının işbiriliği ile daha verimli çalışmaların yapılmasını konuştuk” diyen Büyükelçi Ozan,azınlıktaki topluluk temsilcilerinin yaptığı çalışmaların memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

6+ Parlamento Grubu Başkanı milletvekili Müfera Şinik ise “Büyükelçi Ozan’nın ziyaretinde Kosova ve Türkiye arasında varolan işbirliği konuşuldu. Türkiye’nin bugüne kadar sunmuş olduğu destekten dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Bugünden sonrada bu desteğin süreceğine inanıyoruz. Ayrıca 6+ parlamento grubunun Türkiye ziyaretinin olacağını da söylemek isterim. Bu ziyaretlerle çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.

Kosova Meclisi 6+ Parlamento grubu Türk, Boşnak, Roman ve Aşkalı milletvekillerinden oluşuyor. /kosovaport/