Logo Loading

Büyükelçi Ozan’a Taziyeler Sunuldu

Büyükelçi Ozan’a Taziyeler Sunuldu

KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ve KDTP başkan yardımcıları Rıfat Krasniç, Cüneyd Ustaibo, Abdullah Pirçe, Kosova Meclisi Miletvekili Müfera Şinik, Kosova Hükümeti Sağlık Bakan Yardımcısı Kadir Husein, Kosova Eğitim Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Usmen Balcı heyeti Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Sayın Songül Ozan’a son deprem olayından dolayı taziye ziyaretinde bulundular.

Van’da meydana gelen ve çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği depremden dolayı üzüntü duyduklarını ifade ederek Türk halkının acısını paylaştıklarını, ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediler. Heyet ayrıca son günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri görevlilerine karşı yürütülen olayları kınarken şehit düşen mehmetçikler için bir daha başsağlıkları dilediler. Yağcılar, tüm Kosovalılar olarak, Kosova Demokratik Türk Partisi ve özellikle Kosova’da yaşıyan Türk halkının üzüntülerini ve acılarını dost ülke Türkiye’ye iletilmesini, Felaketin en kısa sürede atlatılmasını dilerken bu zor günlerde dualarımızın tüm depremzedeler için olduğunu ifade etmiştir.

Kosova Eğitim bakanyardımcısı Usmen Balcı’da Kosova’da yaşıyan Boşnak ve Gora halkının da aynı acıyı paylaştığını dile getirdi.