Logo Loading

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Partimize Ziyaret

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Partimize Ziyaret
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ile milletvekillerimiz Enis Kervan ve Fidan Brina Jılta bu akşam Parti binamızda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve beraberindeki heyeti kabul ettiler.
Nezaket ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sunan Genel Başkanımız, Türkiye ile Balkanların birbirleri için önemli partnerler olduğunu, her alanda destekleyici ve güçlendirici ilişkilerinin kurulması bu dostluğu artıran unsurlar olduğunu, öyle ki bu ilişkilerin daimi olması coğrafyalar açısından önem teşkil ettiğini belirtti.
Türkiye ile bir çok alanda olduğu gibi, özellikle eğitim ve sağlık alanındaki ilişkilerimizi güçlendirmeyi ve genişletmeyi hedefliyoruz, dedi.
Üniversitelerinde halihazırda 39 Kosovalı öğrencileri bulunduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale’de birlikte omuz omuza savaşanların torunlarını kendi içlerinde görmekten dolayı mutluluk duyduğunu, sayıların artırılması konusunu çalışmalar yaptıklarını da belirttiler. Devamında, Türk soylularına yönelik uygulamaları kendi üniversiteleri bünyesinde de yürütebileceklerini belirtti.
Ziyaret hediye takdimleriyle sona erdi.