Logo Loading

Çavuşoğlu’ndan Yağcılar’a kutlama mesajı

Çavuşoğlu’ndan Yağcılar’a kutlama mesajı

Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanlığına yeniden seçilen Mahir Yağcılar’a yeni bir tebrik mesajı da Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan geldi. Mevlüt Çavuşoğlu’nun gönderdiği mesajı olduğu gibi sizlerle paylaşıyoruz;

Sayın Bakan, Kosova Demokratik Türk Partisi’nin (KDTP) 26 Haziran 2015 tarihinde düzenlenen 7.nci Olağan Genel Kongresi’nde Genel Başkanlığa oybirliğiyle yeniden seçilmenizden dolayı içten tebriklerimi sunarım.

KDTP, kurulduğu günden bu yana, hem Kosovalı soydaş toplumumuzun birlikteliğini korumasında, dilini, kültürünü, geleneklerini ve kültürel mirasını muhafaza etmesinde müstesna bir görev yerine getirmiş, hem de bağımsız Kosova’nın istikrar ve kalkınmasına son derece değerli katkılar sunmuştur.

KDTP diğer taraftan, Kosova’nın içinden geçtiği kritik dönemlerde Hükümet içinde de görev üstlenmek suretiyle, gerek Kosova’yı oluşturan bütün toplulukların, gerek Balkanlar’da barış ve işbirliğinin kalıcı kılınmasını arzu eden bütün kesimlerin takdirini toplamıştır. Sergileyegeldiğiniz liderlik ve vizyon bu bağlamda önemli rol oynamıştır.

Kosova Türk Toplumu’nun demokratik katılımının güçlenerek devamı ile Kosova’nın gelişmesine yönelik çalışmalarınızın yeni dönemde daha da büyük bir şevkle devam edeceğine inanıyorum.

Bu vesileyle, Sizi ve parti üyelerini selamlar, şahsınızda tüm soydaşlarımızın esenlik ve refahı için en içten dileklerimi yinelerim.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı
Mevlüt Çavuşoğlu