Logo Loading

Damka Başkanlığında ilk MYK Toplantısı Gerçekleştirildi

Damka Başkanlığında ilk MYK Toplantısı Gerçekleştirildi

Kosova Demokratik Türk Partisi Merkez Yönetim Kurulu Fikrim Damka Başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka, MYK üyelerine toplantı gündemini sunduktan sora gerçekleştirilen ilk MYK toplantısında alınacak kararların partimiz ve toplumumuz adına hayırlı olmasını diledi.

Parti içi seçimlerin tamamlanmasının ardından ilk kez toplanan Merkez Yönetim Kurulu’nun ana gündem maddeleri arasında Genel Başkan Yardımcıları ve Genel Sekreter seçimi, gerçekleşen erken seçim sonuçlarının değerlendirilmesi konuları yer aldı.

Merkez Yönetim Kurulu’nun almış olduğu kararlar neticesinde;
Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Müferra Şinik, Toplum ve Halka İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Berkant Curi, Dış İlişkiler, Diğer Parti ve STK’lardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine Abdülhadi Krasniç ve Genel Sekreterlik Görevine Varol Bekteş seçildi.
Ayrıca MYK üyelerimiz tarafından partimizin Basın Sözcüsü olarak Furkan Ergüler göreve getirildi.

Genel Başkan Yardımcıları ve Genel Sekreter seçiminin ardından MYK üyeleri, son seçimlerde partimizin Kosova genelinde almış olduğu oy oranını değerlendirdi. MYK üyeleri partimizin yeni yol haritasını belirleyerek parti ile toplum arasındaki ilişkileri güçlendirecek çalışmalara öncelik verilmesi hususunda fikir birliğine vardı.
Toplantıda önümüzdeki günlerde kurulacak olan hükümette Kosova Demokratik Türk Parti temsileyetinin hangi düzeyde olması ve koalisyon hükümeti programının Türk toplumu açısından kabul edilebilirliği hususunda görüşler beyan edildi.