Logo Loading

David Norlant Prizren belediyesini ziyareti

David Norlant Prizren belediyesini ziyareti

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve Afrika ile Avrupa Barış Operasyonları Sorumlusu sn. David Norlant Prizren belediyesini ziyareti.

David Nurlant bu akşam 17:00 sularında Prizren belediyesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Belediye Meclisi Başkan vekili ve KDTP Prizren şube Başkanı Ercan Şpat ile görüşmesini gerçekleştirdi.

Bir saatlik görüşmede: Prizren ve Kosova’daki en son gelişmelerden ve bu gelişme çerçevesinde, Türk toplumunun sorunlarıyla ilgili konularda bilgiler verildi.

Görüşme sırasında David Nurlant: “Güvenlik Konseyi için hazırlanan, Kosova raporundan önce, şahsen toplum temsilcilerinden bilgi edinmek istediğini bildirdi. Ardında da kendilerinin Kosova’yla ilgili yaptıkları çalışmaları ve ileri ki süreç hakkında bilgiler de vermeti ihmal etmedi.

Bu görüşme sırasında Belediye Başkan Vekili Ercan Şpat, “Bilhassa uluslar arası camianın, Kosova sorunlarını sırf Arnavut ve Sırplar açısından değerlendirdiğini, bu konuda diğer toplulukların da istek ve beklentilerinin karşılanması gerekliliğini vurguladı.

Her iki tarafta, bütün toplulukların ihtiyacını göz önünde bulundurarak, çok uluslu Kosova’nın Avrupa entegrasyonunda kendi yerini belirleyeceği konusunda uzlaştılar.