Logo Loading

Doburçan “Nazım Hikmet“ İlk ve Orta Öğretim Okulu Kütüphanesine Donanım Desteği

Doburçan “Nazım Hikmet“ İlk ve Orta Öğretim Okulu Kütüphanesine Donanım Desteği
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Milletvekilimiz Enis KERVAN, KDTP Gilan Şube Başkanı Kadir Hüseyin ve Parti temsilcilerimiz, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı – TİKA tarafından gerçekleştirilen “Doburçan Nazım Hikmet İlk ve Orta Öğretim Okulu Kütüphanesine Donanım Desteği” projesinin açılışına katıldı.
Açılışa T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Gilan Belediye Başkanı Alban Hyseni, kurum temsilcieri ve öğretmenler katılım gösterdi.
Açılışta konuşan Başkanımız: “Teknolojinin çocuklarımızın üzerinde olumsuz etkilerinin önüne geçmek için çok önemli bir kural var: O da kitap okumanın bir çocuğun gelişim, öğrenim ve farkındalık sürecinin en önemli araçlarından biri olduğu gerçeğidir.
Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırarak eğitime verilen destek, geleceğimize ve aydın yarınlarımıza yapılan destektir.
Bu bakımdan bu alanda desteklerini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve TİKA Kosova ‘ya bugüne kadar sundukları destekler için, özellikle eğitim alanında sunulan destekler için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.