Logo Loading

Dünya Çevre Günü’nde Sokakları Kendi Elleriyle Temizledi

Dünya Çevre Günü’nde Sokakları Kendi Elleriyle Temizledi

Bugün KDTP ve Gençlik Kolları “5 Haziran Dünya Çevre Günü” vesilesiyle, günün anlam ve önemine dikkat çekmek için çevre temizliği yaptı. Prizren’de gerçekleştirilen bu anlamlı etkinliğe gençlerimizin yanı sıra, Genel Başkan Mahir Yağcılar ve Prizren Şube Başkanı Sencar Karamuço’da destek verdi.

KDTP olarak, çevre kirliliğnin küresel bir önlem taşıdığının bilincinde olup, Dünyamızın en temel sorunlarından biri olan çevre kirliliğini önlemek için biz de elimizi taşın altın koyuyoruz. Biliyoruz ki, Toprak, Hava ve Su dünyamıza hayat veren üç temel unsurdur. Bunları temiz tuttuğumuz sürece, dünyamız temiz ve daha yaşanabilir bir alana dönüşecek ve bizlerin gelecek nesillere bırakacağı en büyük miras olacaktır.

Bu anlamlı günde Genel Başkanımız Mahir Yağcılar “Dünya Çevre Günü ”nün önemini bir kez daha vurgulayarak, “Çevre sorunlarının giderilmesi, gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak anlamına gelir. Çevremizin temizliği yalnız insanlar için değil, bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşuldur. Bu yüzden evimizi, sokağımızı, çevremizi kısaca içinde yaşadığımız dünyamızı özverili bir şekilde temiz tutmalıyız” dedi.

Bu duyarlı gün yapılan çevre temizliği ve çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.