Logo Loading

Empati Derneği’nin “Doğru Meslek, Parlak Gelecek” Projesi Büyük İlgi Gördü

Empati Derneği’nin “Doğru Meslek, Parlak Gelecek” Projesi Büyük İlgi Gördü
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka , Milletvekilimiz Fidan Brina Jılta ve Genel Sekreterimiz Varol Bekteş , rehberlik ve sosyal sorumluluk derneği “Empati” ile İş adamları ve Esnaflar derneği “Esnaf” tarafından ortaklaşa düzenlenen “Doğru Meslek, Parlak Gelecek” projesine katılım sağladı.
Başkanımız konuşmasında;
“İki derneğin ortaklaşa düzenledikleri bu anlamlı proje üniversite okumak isteyen gençlerimiz açısından çok büyük önem taşımaktadır.
#Esnaf ve #Empati dernekleri bu projeyle gençlerimizin kariyer seçimine ve doğru mesleğe yönelmelerine yol açarak, lisans başvurularında kolaylık sağlayacak, doğru seçimin verdiği kararlılıkla, mesleklerinde başarılı olmalarına vesile olacak. Bugüne kadar yapılan tüm bilgilendirme toplantılarının yanında, isabet ve çözüm odaklı bu projeyle çok verimli sonuçlar elde edileceğine inanıyorum.
Özellikle bu yıl YTB tarafından kurulan platform üzerinden, tüm mezun gençlerin istihdam edilmesi üzerine attığı adımlar, bizler için de çok büyük yarar sağlayacaktır. Türkiye mezunu iseniz, hangi ülkede olursanız olun, yabancı ülkelerde iş yapmak isteyen yatırımcılar sizlerle bu platform üzerinden iletişime geçebilecekler.
Derneklerimizin başlattığı bu proje ile doğru meslek sahibi olan gençlerimiz, kendi alanlarında istihdam edilmek için bu platform vesilesiyle daha kolay erişilebilir olacak. Bu ve buna benzer çalışmalar ile gençlerimizin parlak geleceği için hep beraber çalışmalar yürütmeye ve daha fazla olanaklar yaratmaya devam etmekteyiz.
Ekonomik kalkınmanın ülkemizde ve toplumumuzda da sağlanabilmesi açısından benzer bir platformun #Esnaf, #Empati ve #TÜMED ile ortaklaşa yapılması, yine iş insanlarımızın mezun olan gençlerle buluşmasını sağlayacak ve yeni istihdam alanları oluşmasına vesile olacaktır.” dedi.
Başkanımız konuşmasının sonunda üniversite başvurularında bulunacak tüm öğrencilerimize başarılar diledi.