Logo Loading

Eskişehir Valisi KDTP Genel Başkanıyla yemekte buluştu

Eskişehir Valisi KDTP Genel Başkanıyla yemekte buluştu

Eskişehir Valisi Dr. Kadir KOÇDEMİR ve heyeti KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılarla yemekte buluştu.

Kardeşlik protokolu imzalamak için Prizrene gelen Eskişehir Valisi Dr. Kadir KOÇDEMİR ve heyetinde bulunan Vali yardımcısı İsmail KÜRECİ, Prof.Dr.Hasan GÖNEN- Osmangazi Üniversitesi Rektörü,Prof.Dr.Bekir YAŞAR – Eskişehir Tıp Fakültesi Dekanı, Hüseyin Seyhan FİDAN – Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor, Kazım SARICI –Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi, Mustafa EMEKSİZ – Sakarya Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Metin GÜLER – Eskişehir Ticaret Odası Meclis Başkanı, Ahmet İskende BAYAR – Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Halis SAĞLAM – Eskişehir Ticaret Odası Disiplin Kurulu üyesi, Gökhan Can ÇOBANSYOY – Eskişehir Ticaret Odası Dış İlişkiler Uzmanı ile birlikte Hakan KORKMAZ ve Beyhan DOĞANişadamlarına Bakan Yağcılar kardeşlik anlaşma onuruna akşam yemeği düzenledi.

Yemekte ayrıca Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Sadullah Sipahioğlu, KDTP Genel Başkan yrd. Rifat Krasniç, KDTP Prizren Şube Başkanı Levent Buş ,Prizren belediye Başkan yrd. Orhan Lopar ve ESNAF derneği başkanı Ediz Çabrat yer aldı.

Yemek Türkiye Kosova ilişkileri yanısıra son imzalanan protokol anlaşması ile ilgili ilerde yapılcak olan çalışmalarda görüşüldü. Bakan konuşmasında: Kosova Türkiye arsında var olan güçlü işbirliğine bir yenisinin katılması hem hükümet hemde toplum olarak memnuniyetle karşılnadığını bildirdi. Bügün imzalanan bu anlaşma ile
ilerde sağlık, eğitim, kültür ve iş alanında işbirliğinin her iki belediyeye olumlu getirilerde bulunacağından eminim diye konuştu.

Vali Koçdemir ise Prizren Belediyesiyle imzalanan protokol anlaşmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ve işbirliğin her alanda uygulanması için en kısa zamanda başlatılacağını bildirdi.