Logo Loading

ETSO’dan Genel Merkezimize Ziyaret

ETSO’dan Genel Merkezimize Ziyaret
Bugün Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) temsilcileri Parti Genel Merkezimizi ziyaretlerinde, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ile bir araya geldi.
Görüşmede Edirne Yatırım Destek Ofisi Kalkınma Ajansı temsilcisi, ETSO AB Delegasyonu Edirne Koordinatörü, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Koordinatörü Murat Türkyılmaz ile Esnaf Derneği Başkanı Varis Xhejlani’de yer aldı.
Kosova’da ticari alanlarda işbirliği içinde çalışmaların hayata geçirilip, iş insanlarının bir araya getirilmesini amaçlayan ETSO, Edirne ve Kosova arasında eğitim ve sağlık alanında kurulan köprünün ticaret alanında da sürdürülmesinin hedeflendiği dile getirildi.
Genel Başkanımız Fikrim Damka, ETSO bünyesinde bulunan 4000 firmanın, Trakya Üniversitesi’nde son sınıf okuyan Kosovalı öğrencilere staj yapma imkanı sunması konusunda talepte bulundu.
Trakya Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte ETSO destekleriyle bu projenin önümüzdeki yıl uygulanmasına ilişkin çalışmalar yapılmasının mümkün olduğuna işaret edildi.
ETSO temsilcileri misafirperverlikleri için Genel Başkanımız Fikrim Damka’ya teşekkür ederek, işbirliğine hazır olduklarını belirtti.