Logo Loading

FISNIKËT” GENÇLİK DERNEĞİNDEN “KDTP GENÇLİK KOLU”NA TAM DESTEK

FISNIKËT” GENÇLİK DERNEĞİNDEN “KDTP GENÇLİK KOLU”NA TAM DESTEK

Gençlik Kolu Yine “Türkçe” Dedi

Kosova Demokratik Türk Partisi Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan’ın girişimiyle, dostluk çerçevesinde Prizrenli gençler arasında bir işbirliği görüşmesi daha gerçekleşti.

04 Şubat 2005 günü, KDTP Prizren Gençlik Kolu Başkan Yardımcısı Salih Sallah önderliğinde bir heyet Prizren’in “Fisnikët” Gençlik Derneği’ni ziyaret etti.

Konuşmasında Sallah, ”ziyaretimizin amacı varolan dostluğumuzu, işbirliğimizi güçlendirmek ve multietnik bir dernek olarak multietnik Kosova’da örnek bir gençlik derneği olarak sizlere başarılarınızın devamını dilemek ve desteğimizi sunduğumuzu belirtmektir” dedi.

“Fisnikët” Gençlik Derneği Başkanı Isuf Halimi, “ziyaretiniz bizi mutlu kılmıştır, varolan işbirliğimizin güçlenmesi açısından bu ziyaret çok önemlidir, umarım hep birlikte birçok başarılara imza atacağız” dedi.

Gençler ortak faaliyetler hakkında karar alırken, Geçlik Kolu heyeti yeni kurulan “Gençlik Ağı” hakkında bilgi ve fikir alışverişinde bulunup, Gençlik Ağı başkanlık görevine seçilen Halimi’yi tebrik etti.

Diğerleri arasında, Merkezi KFOR tarafından yayınlanan “For You” Magazin dergisi toplantıya damgasını vuran konuydu.

KDTP Prizren Gençlik Kolu, “For You” gençlik dergisinin Türk dilinde yayınlanması için bir girişim daha başlattı. Bu çerçevede üyelerimizden aldığımız yeni yazılı destekler dışında, KFOR’un da bu doğrultuda görevini yerine getirmesi amacıyla Prizren’in gençlik dernekleri de yazılı belgelerle desteğini sunmaktadır. “Bu dergiyi Türkçe”de istiyoruz diyen Gençlik Kolu üyeleri, konuyla ilgili dernek üyelerine geniş bilgi verdi.

“Fisnikët” Gençlik Derneği başkanı ve üyeleri, “startların gündemde olduğu şu günlerde KFOR yetkilileri bu çerçevede üzerine düşeni yapmalıdır, multietnik bir Kosova’da KFOR herkese eşit haklı davranmalı, bu gençlik dergisi Türkçe’de yayınlanmalıdır. Bu doğrultuda biz ve diğer gençlik dernekleri gerekli yazılı belgeler dışında konuyla ilgili her türlü desteği sizlere vermeye hazırız” dedi.

Çok verimli geçen görüşmeden, KDTP Gençlik Kolu üyeleri en kısa zama planlaştırdıkları ortak faaliyetlerde buluşmak dilekleriyle, “Fisnikët” derneğinden ayrıldı.