Logo Loading

Fransa ve Kosova STK’ları Arasında İşbirliği Genişlemeli

Fransa ve Kosova STK’ları Arasında İşbirliği Genişlemeli

Fransız Büyükelçisi Maryse Daviet ve yardımcısı Lise Moutoumalaya bugün Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ve iş arkadaşları tarafından kabul edildi.

Yeniden Kamu Yönetimi Bakanı görevine atanmasından dolayı Mahir Yağcılar’ı tebrik eden Büyükelçi Daviet, Kosova ve Fransa arasindaki işbirliğinin devam edeceğini de vurgulandı.

Fransız hükümetinin Kosova’ya desteklerinden dolayı teşekkürlerini ifade eden Bakan Yağcılar, Kamu Yönetimi Bakanlığı’nda yürütülen projelerden bilgi verdi.

Bakanlık ile ENA Fransız enstitüsü ve diğer kurumların işbirliği içerisinde olduklarını ifade eden Bakan Yağcılar; Büyükelçi Daviet’e Kamu Yönetiminde yeni reform stratejilerinin hazırlanması, idari prosedürler, STK kanunundaki değişiklikler hakkında bilgilendirdi.

Görüşmede kültür ve spor aktiviteleri alanlarında yerel ve Fransız STK’ları arasında dayanışma ve işbirliğinden de bahsedildi.

Bakan Yağcılar, Büyükelçi aracılığıyla Fransa’da meydana gelen talihsiz olaydan dolayı bir kez daha Fransız hükümeti ve Fransız halkına başsağlığı dileklerini iletirken bu tarz olayların dünyanın hiçbir yerinde yaşanmaması dileklerini ifade etti.