Logo Loading

Geleceğimiz İçin, Birliğimiz İçin ve Partimiz İçin Oylar 112’ye

Geleceğimiz İçin, Birliğimiz İçin ve Partimiz İçin Oylar 112’ye

Sevgili Vatandaşlarımız çok kıymetli Kosova Türk Toplumunun fertleri!

Bildiğiniz gibi 14 Şubat günü, Kosova’da Parlamento seçimleri düzenlenecektir. Bu akşam itibari ile seçim kampanyamız sona ermiş durumdadır. İlk olarak seçimlerin Ülkemize ve Toplumumuza huzur ve istikrar getirmesini dilerken, sandıkta gelecek için umut veren sonuçların çıkmasını temenni ediyoruz.

Sevgili Seçmenlerimiz ve sandıkta ilk defa oy kullanacak sevgili Gençlerimiz:
Kosova Türk Toplumu bu topraklarda her zaman var olmuş ve var olmaya devam edecektir. Türk varlığının en büyük miraslarından biri de hiç şüphesiz Kosova Demokratik Türk Partisi’dir. Milli ve manevi değerler üzerine kurulan, dinamik teşkilat yapısı ve toplumun gayret ve özverileriyle bugüne kadar gelen Partimiz, 14 Şubat seçimlerinde de bu değerler ışığında sandıktan yine güçlü bir şekilde çıkacaktır.
Görevi aldığımız ilk günden itibaren Toplumumuzun her kesimiyle bağlarımızı güçlendirdik, değerlerimize sahip çıktık. Seçim maratonunda da bu bilinçle kampanyamızı yürüttük. Birliğimizin daim, geleceğimizin daha sağlam olabilmesi için var gücümüzle çalıştık. “Bizim Partimiz” sloganıyla çıktığımız bu seçim maratonunda en büyük desteği her zaman olduğu gibi, Partisine sahip çıkan siz değerli halkımızdan aldık. Çünkü KDTP gücünü milletinden alan ve bu bilinçle hareket eden bir Partidir. “Diğer” siyasi Partiler gibi gücünü “Zamanın şartlarından” alan bir Parti değildir. KDTP’nin halkına Temsiliyet borcu vardır. KDTP’nin Ülkesine bağlılığı vardır. Değerlerini hiçbir amaç ve çıkar uğruna “kiraya” verecek bir Parti hiçbir zaman olmamış bundan sonra da olmayacaktır. Bizden sonra bu Davayı üstlenecek olan arkadaşlarımız da yine bu bilinçte olacaktır.

Sevgili Seçmenlerimiz kıymetli Gençler;
KDTP birlikten yanadır. KDTP, sizlerle aynı hedefler ışığında yürüyen bir Partidir. 14 Şubat Pazar günü düzenlenecek seçimlerde de bunu bir kez daha ispat edeceğiz. Alacağımız oy bizleri daha güçlü bir konuma taşıyacaktır. Türk Toplumunun, Ülke çapında sorunlara çözüm üreten, çözümleri tartışan, Ülke ve Türk toplumu çıkarları doğrultusunda hareket eden bir Parti olduğunu bir kez daha bu seçimler vasıtası ile ispat edeceğiz.
Sandıklara gitmeniz ve tercihinizi KDTP’den yana kullanmanız geleceğimiz için, birliğimiz için ve Partimiz için çok büyük önem teşkil edecektir. KDTP’nin Davasına sandıkta sahip çıkacak olan sizlersiniz. Partimize kullanacağınız her oy Toplumumuzun ve Partimizin akıbeti için belirleyici olacaktır. Şunun altını çizmek isteriz ki, sizlere en önemli vaadimiz yine “KOSOVA DEMOKRATİK TÜRK PARTİSİ” olacaktır. Onu yaşatacak olan yine sizlersiniz.
Bu vesile ile adaylarımıza, Partililerimize ve gönüllülerimize yürütmüş oldukları özverili çalışmalardan dolayı tek tek teşekkür ediyorum. Şimdi sıra sandıkta Bizim Partimize sahip çıkma zamanı, birliğimizi ve gücümüzü yeniden pekiştirme zamanı.
Hep birlikte 112 numarada, Kosova Demokratik Türk Partisi’nde buluşma dileklerimizle.

Fikrim Damka
Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı