Logo Loading

Geleneksel Bayram Buluşması Başkanımız Fikrim Damka Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

Geleneksel Bayram Buluşması Başkanımız Fikrim Damka Ev Sahipliğinde Gerçekleşti
Kurban Bayramı vesilesiyle, Partimizin Geleneksel Bayram Buluşması dün akşam Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ev sahipliğinde gerçekleşti.
Bayramlaşma etkinliğine Milletvekilimiz Enis Kervan, T.C. Prizren Başkonsolos Muavini İsmail Cenk Şen, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkan Vekili, Prizren Belediye Meclis üyemiz Sevil Liman Kazaz, derneklerimizin başkan ve temsilcileri, Parti görevlileri ve değerli halkımız katılım sağlamıştır.
Başkanımız konuşmasında: “Görevi devraldığımızdan bu yana çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürmenin ve her işten başarıyla çıkmanın gururunu yaşıyoruz. Vaadettiklerimizin büyük çoğunluğunu gerçekleştirerek, halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimizi kanıtlıyoruz. Yenilenen şubelerle ve yeni genel merkezimizle halkımızla iç içe katılımcı siyaset yürütüyor, çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.
📌 “Önce Eğitim” diyerek en büyük atılımı eğitimde gerçekleştirdik. Yardımcı ek kitap dağıtımları, 1. ve 2. sınıflara teşvik bursu, tabletler, akıllı tahtalar, öğretmenlerimize seminerler, daha kaliteli bir eğitimin sunulması ile yine 1 Eylül’de kitap, kırtasiye, çanta ve önümüzdeki seneler için 1. sınıfa kayıt yaptıranlara tablet ile teşvik bursu verilmesine devam edilecektir. Daha önce başlattığımız ve bir süre ara verilen bir proje olan “15’liler Çanakkale’de” projesi ile 180 öğrencimiz, Temmuz ayı sonunda Çanakkale’ye gidecek İstanbul ve Edirne’yi gezecektir.
📌Sağlıkta yine çeşitli hastanelerle anlaşmalı olarak daha da genişlettiğimiz hastalara hizmet konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
📌Kültür derneklerimize devlet bütçesinden, özellikle Başbakanlık Topluluklar Ofisinden ve diğer Bakanlıklardan destekler sağlandı. Aynı zamanda başvurularla ilgili Partimizin sayfasından düzenli olarak yapılan bilgilendirme paylaşımları ile başvuru konularında yardımlar sunulmaktadır.
📌Bakanlığımızın destekleriyle Türk toplumu mensuplarına ait şirketlere sunulan desteklerle gençlerimize istihdam imkanı sağladık, şimdiden sonra da bu yönde çalışmalarımız sürdürülecektir.
📌Önümüdeki yıl nufus sayımları bizler için çok büyük önem arz ediyor. Bu konuda hepimiz çok sıkı çalışmalı ve tüm sivil toplum kuruluşları ile organize olmalıyız.
📌Medya’nın öneminden hep bahsettik ve radyo çalışmalarımıza başladığımızı belirttik. Radyo’da gençlerimizin başlattığı çalışmalar en kısa zamanda halkımızla buluşacaktır.
“Gençlerimiz Geleceğimiz” düşüncesiyle gençlerimizi hep destekledik, onların fikirlerine her zaman önem verdik.
📌Bir yıldan az bir süre içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’nden Eğitim Bakanı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve son olarak Dışişleri Bakanı Parti merkezimize ziyarette bulundu. Güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Partimize olan tam desteği her yerde açık bir şekilde dile getirildi.
📌 Tüm bu zaman zarfında, yolumuza taş koymak isteyenlere ve sosyal medyada isimsiz kahraman olmak isteyenlere hiç kulak asmadan, doğru bildiğimiz yolda ilerleyerek ve işimize odaklanarak başarı elde edileceğini kanıtladık. Bulunduğumuz konum itibariyle eleştirilere her zaman duyarlı ve saygılı olduk. Yapıcı eleştiri ve yapıcı muhalefetten yana olduğumuzu her platformda dile getirdik. Dahası, karalayıcı, suçlayıcı ve çirkin saldırılara kadar giden bir üslubu ise asla ciddiye almadık ve almamaya da devam edeceğiz.
Herkesin bayramını kutlayarak bayram havasında birlik ve beraberlik içerisinde olmamızı diler, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.