Logo Loading

Geleneksel Bayramlaşma Etkinliğimizde Halkımızla Biraraya Geldik

Geleneksel Bayramlaşma Etkinliğimizde Halkımızla Biraraya Geldik

Dün akşam Partimizin geleneği haline gelmiş, anlam yüklü Bayram Buluşmasını tarihi Gazi Mehmet Paşa Hamamının büyülü ortamında gerçekleştirdik.

Bu anlamlı buluşmada Pandemi nedeniyle uzun süre bir araya gelemediğimiz değerli halkımızla bir araya gelme fırsatı bulduk.

Gecede, T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, T. C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Milletvekillermiz Fidan Brina Jılta ve Enis Kervan, KTTH Başkanı Albay Yunus Emre Işıkoğlu, Din Müşaviri Nevzat Sabri Akın, Yunus Emre Müdürü Mehmet Ülker, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, Genel Sekreterimiz Varol Bekteş, Şube Başkanlarımız, değerli Parti yöneticilerimiz ve kıymetli dernek başkanları ile çok sayıda misafirimiz bizlerle bir aradaydı.

Bu anlamlı gecede Genel Başkanımız Fikrim Damka yaptığı konuşmada, “Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik eder, sağlık, huzur ve barışa vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Çok kıymetli katılımcılar; bu akşam burada tarihi bir alanda sizlerle bir araya gelirken, aslında Türk toplumunun ne denli derin bir maziye sahip olduğunu hatırlamak ve bu hissiyatı yeniden yaşamak, ne denli köklü bir mirası ve sorumluluğu omuzlarında taşıdığını anlamak hiç de zor olmasa gerek.

Kosova Türk Toplumu her zaman bu tarihe sahip çıkmış ve sahip çıkmaya da devam edecektir. 14 Şubat Kosova Parlamento Seçimlerinde halkımızın desteğiyle elde etmiş olduğumuz başarının, 17 Ekim’de gerçekleşecek yerel seçimlerde aynı kararlılıkla sürdüreceğimize inancım tamdır. Toplumumuzun refahı, haklarımız, dilimiz, dinimiz, kültürümüz, bayrağımız, kimliğimiz! Asıl davamız bunlara sahip çıkarak, korumaktır. Hepimizin anlaması ve üstünde durması gereken de budur” dedi.

Genç kuşakların geleceğe kazandırılması, bu bilinçle kültürüne, diline, kimliğine ve en önemlisi de geleceğine sahip çıkması ve aynı zamanda teşvik edilmesinin en önemli gayelerimizden biri olduğunu belirten Başkanımız, Büyükelçi Çağrı Sakar ile birlikte gecede 3 genç kızımıza takdirname takdim etti.

Sözü geçen başarılı kızlarımızdan Esra Haciahmetoviç lise mezuniyet sınavında en iyi dereceye imza atarak Kosova birinciliğini kazanmış, bizleri gururlandırmıştır.

Berra Krüemal kızımız, Polyhymnia Festivali’nde Kosova’yı temsil ederek Başkan 2.liğin kazanmıştır. Ezra Berişa ise Prizren gençlik meclisinde Türk gençliğini temsil etmektedir.

Gençlerimizin bu başarıları kuşkusuz tarihimizin, kültürümüzün ve hissiyatlarımızın ne denli güçlü temeller üzerine kurulduğunun en önemli göstergelerinden biridir.

Büyükelçi Çağrı Sakar, KDTP yöneticilerini kutlayarak, çalışmalarında başarılar dileyerek, tüm katılımcıların Kurban Bayramını kutladı ve pandemiyle olan mücadelemizde herkesin aşılanmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Müzik dinletisi ve sunulan ikramların ardından son bulan bayram buluşmasının geleneksel olarak her yıl devam etmesini diler, bayram kültürümüzün yaşatıldığı, tarihi kültürel değerinin tanıtıldığı bu buluşmaların gelecek kuşaklara aktarılmasını temenni ediyoruz.

#KDTPBayramlaşma #KurbanBayramı