Logo Loading

Gençler “AIDS’e HAYIR” dedi

Gençler “AIDS’e HAYIR” dedi

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Gençlik Kolu tarafından 6 Aralık 2008 Cumartesi günü Dünya AIDS haftası münasebetiyle “AIDS’e HAYIR” konulu konferansı Doğru Yol Derneği salonunda yapıldı. Konferansa Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar, KDTP Prizren Şube Başkanı Orhan Lopar, KDTP Genel Sekreteri Fikrim Damka, KDTP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Cemil Luma, Prizren Belediyesi Kültür, Gençlik ve Spor Müdürü Adnan Yağcılar, Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığı temsilcileri ve gençler katıldı.

Konferansın açlış konuşmasını yapan KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu Başkanı Sencar Karamuço, yeni seçilen gençlik kolu olarak amaçlarının gençleri ve toplumumuzu her konuda bilinçlendirmek olduğuna dikkat çekerken, başlatmış oldukları uzun hizmet maratonunun bugünkü ayağını Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığının desteğiyle düzenlediklerine vurgu yaptı.Yaptiklari faaliyeti düzenlemelerinin amacının gençlerimizin özellikle son yıllarda hatırı sayılır bir artış gözlenen AIDS konusunda bilgi sahibi olmaları olarak niteleyen Karamuço, bundan sonra da buna benzer ve diğer konularda etkinliklerin süreceği müjdesini verdi.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ise yaptığı konuşmasında gençlerin bilinçlendirilmesi için yapılan bu konferansın çok önemli olduğunun üzerinde durdu. Gençlik Kolu ve Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığına teşekkürlerini ileten Yağcılar, Gençlik koluna bugünden sonra yapacakları her projede destek söz verdi. AIDS’in halen dünyayı tehdit eden bir hastalık olduğuna dikkat çeken Yağcılar, bu ve buna benzer eğitici ve bilimsel etkinliklerin toplumun bilinçlendirilmesi için hayati rol oynadığının altını çizdi.

Konferansı sunan Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığı personeli Tabip Yüzbaşı Serkan Öcmenler katılımcılara AIDS’in hakkında açıklamalarda bulundu. AIDS’in bulaşma, belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi veren Öcmenler, sağlıklı ve düzenli hayatın hastalıkların en büyük önleyicisi olduğunu belirtti.

Sunumunun sonunda katılımcıların da sorunlarını yanıtlayan Dr. Serkan Öcmenler, herkesi sağlıklı yaşama davet etti.

Konferans sonunda Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, konferansın tertiplenmesine sundukları katkılar dolayısıyla Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığına günün anısına bir teşekkür belgesi sundu.