Logo Loading

Gençler Engellilere Kermes ile Sahip Çıkıyor

Gençler Engellilere Kermes ile Sahip Çıkıyor

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bugün Prizren’de ‘Sen Eşittir Ben’ projesi kapsamında Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP Gençlik Kolları kermes düzenliyor.

KDTP Gençlik Kolları üyelerinin evlerinden getirdikleri poğaça, kek, pasta ve benzer yiyecekler gün boyu vatandaşlara sunularak elde edilen gelir engelliler için kullanılacaktır.

KDTP Gençlik Kolları Başkanı Sezer Hoti, saat 11.00’de başlayan kermesin saat 16.00’ya kadar süreceğini ve ilginin yüksek olmasını beklediğini belirtti. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle düzenlenen kermes ile bir nebze olsa engellilere destek olmaya çalıştıklarını söyleyen Hoti, kermese destek olanlara teşekkür etti.

“Sen Eşittir Ben” projesi taşıyıcısı Shemsedin Sajhadi, yıl boyunca farklı kurum ve kuruluşlarla kermesler düzenlediklerini ve elde edilen gelirle engellilerin faaliyetlerini örgütlemeye çalıştıklarını belirtti. KDTP Gençlik Kolları ile düzenlenen bu kermesten sonra “Sen Eşittir Ben” projesi çerçevesinde aylardır süren hazırlıklardan sonra 3 Aralık 2015 tarihinde Prizren Kültür Evi salonunda saat 20.00’de bir konser sunulacağını söyleyen Sajhadi, “konserde sanatçıları engelli sanatçılarla bir araya getirerek her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz” dedi.

Kermeste hazır bulunan Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, gençlerin anlamlı bir etkinliğe imza attığını belirtti. Gençlerin engelli vatandaşlarımıza 3 Aralık’ta düzenlenecek etkinlikler için maddi olanaklar sağlamakta seferberliğini takdirle karşıladığını söyleyen Yağcılar, KDTP bu kategori vatandaşlarımızın olduğu gibi halkın yanında da olmaya devam edeceğini belirtti.

Kermese KDTP milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka, KDTP belediye yetkilileri ve çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katılarak desteklerini esirgemedi.

Projeye destekten memnun olduklarını belirten KDTP Gençlik Kolları üyeleri, vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini ve saat 16.00’ya kadar herkesi Akdere kıyısında beklediklerini belirttiler.