Logo Loading

Gençler “Hicri Yılbaşı”nı kutladı

Gençler “Hicri Yılbaşı”nı kutladı

“Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Gençlik Kolu 26 Aralık 2008 Cuma günü Hicri Yılbaşı nedeniyle İslam Birliği Prizren Şube Başkanı Lütfi Balık sunumuyla “Hicri Yılbaşı ve Önemi” konulu din sohbeti gerçekleştirdi.

Doğru Yol Türk Kültür Güzel Sanat Derneği binasında düzenlenen sohbete KDTP Genel Başkanı ve Çevre Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar, Prizren Şube Başkanı Orhan Lopar, Prizren Şube Başkan yardımcısı Ergin Kala, İslam Birliği Prizren Şube Başkanı Lütfi Balık, Doğru Yol Derneği Başkanı Tahir Luma ile çok sayıda genç katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Prizren Gençlik Kolu Başkanı Sencar Karamuço, “Gençlik Kolu Yönetim Kurulu olarak siz gençlerimize hizmet parolasıyla başlamış olduğumuz faaliyetlerimizi devam ettirmemizin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadarki kısa görev süremiz boyunca gerek güncel konularla gerekse de gençlerimizin istemleri doğrultusunda önemli çalışmalara imza attık. Bugün de Müslüman âlemi için önemli günlerden birine tekabül eden Hicri Yılbaşı nedeniyle bu etkinliğimizi düzenliyoruz. Hepinizin “Hicri Yılbaşınız Kutlu Olsun” şeklinde konuştu.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ise bu etkinliğin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, bu gibi etkinliklerin yapılma gerekliliğine işaret ederken, emeği geçen herkese teşekkür etti. Hicri Yılbaşının önemine dikkat çeken Yağcılar, herkesin Hicri Yılbaşını kutladı.

“Hicri Yılbaşı ve Önemi” konulu sunumu yapan İslam Birliği Prizren Şube Başkanı Lütfü Balık, bu gecenin Müslüman âlemi için önemli günlerden biri olduğunu söyledi. Peygamberimizin Mekke’den Medine’ye hicret etmesini sembole ettiği ifade eden Balık, bu gecenin İslam dini açısından önemine dikkat çekti.

Sunumunun ardından gençlerin sorularını da yanıtlayan Lütfü Balık, gençlerden kendi dinlerine ve kültürlerine sahip çıkmaya davet etti.

Sohbet sonunda bu etkinliğin tertiplenmesinde sunmuş olduğu katkılardan dolayı KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Lütfü Balık’a, Prizren Şube Başkanı Orhan Lopar da Doğru Yol Derneği Başkanı Tahir Luma’ya günün anısına birere teşekkür belgesi verildi.