Logo Loading

Gençler Okuyacakları Bölümleri Tanıma Fırsatı Buldu

Gençler Okuyacakları Bölümleri Tanıma Fırsatı Buldu

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Gençlik Kolu Türkiye’de eğitimini sürdürmek isteyen lise son sınıf öğrencilerine üniversitede okumak istedikleri bölümler hakkında bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıya çok sayıda öğrencinin yanı sıra Türkiye’de lisans eğitimini tamamlayan mezunlarda katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Prizren Şubesi Gençlik Kolu Başkanı Sencar Karamuço, gençlik kolu olarak temel amaçlarının gençlere her alanda yardım etmek olduğunun altını çizerken, bugün de gençlerin geleceklerini belirlemeleri ile ilgili onlara danışmanlık yapmak için bir araya gelindiğine dikkat çekti.

Bölüm seçerken öğrencilerin başarılı olabileceklerini düşündükleri alanları seçmeye davet eden Karamuço, sözeli iyi olan öğrencilerin soysal bölümleri, sayısal derslerde başarılı olan öğrencilerin ise sayısal bölümleri seçmelerinin uygun olacağını vurguladı.

Toplantıda Büyük Öğrenci Projesi çerçevesinde Türkiye’de eğitimini tamamlayan mezunlar mezun oldukları bölümler hakkında gençleri bilgilendirdiler. Toplantıda gençler mezunlara merak ettikleri konular hakkında soru sorma fırsatını da yakaladılar.