Logo Loading

Gençler Unutulmaz Bir Gece Yaşadı

Gençler Unutulmaz Bir Gece Yaşadı

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Gençlik Kolu tarafından 1 Ocak 2009 tarihinde “UP CLUB” lokalinde “Yeni Yıl Eğlencesi” düzenledi. İlginin hat safhada olduğu geceye KDTP Genel Başkanı ve Çevre Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar, Topluluklar ve Geri Dönüşüm Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç, Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanı Kurmay Yarbay Nail Yiğit, KDTP Milletvekili Müfera Şinik, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Şpat, KDTP Prizren Şube Başkanı Orhan Lopar, KDTP Genel Sekreteri Fikrim Damka, Kültür ve Spor Müdürü Adnan Yağcılar’ın yanı sıra KDTP’nin Priştine, Mamuşa, Yanova şubeleri gençlik kolları başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Gecenin açılış konuşmasını yapan KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu Başkanı Sencar Karamuço, bugün Prizren ve Kosova’nın diğer bölgelerinden gelen gençlerin katılımıyla bu etkinliği yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Herkesin yeni yılını da kutlayan Karamuço, yeni yılın herkese mutluluk, başarı ve sağlık getirmesini diledi.

Karamuço’nun ardından kürsüye çıkan Prizren Şube Başkanı Oprhan Lopar, gençlerin, gençlik adına yaptıkları bu organizasyondan dolayı tebrik ederken, herkesin yeni yılını kutladı.

Topluluklar ve Geri Dönüşüm Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç ise yapmış olduğu selamlama konuşmasında bakanlığı adına herkesin yeni yılını kutladı.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ise Gençlik Kolunu yapmış olduğu bu anlamlı faaliyetten dolayı kutlarken, herkesin yeni yılını kutladı.

Selamlama konuşmalarının ardından sahneyi Makedonya’nın ünlü gurubu “Sultan Calls” gurubu aldı. Söyledikleri şarkılarla gençlerin beğenisini kazanan gurup ardından sahneyi Prizren’in “Mavi Duvar Gurubu” aldı. Gurup geniş repertuarıyla rock, pop parçalarıyla gençler unutulmaz bir gece yaşattılar.

Gecenin ilerleyen saatlerinde sahneye Kosova’yı TRT’nin düzenlediği “Sen Türkülerini Söyle” yarışmasında temsil edecek olan Ergin Karahasan aldı. Karahasan, söylediği birbirinden güzel oyun havalarıyla gençleri pistte döktü.

Gecede ayrıca The Dimension gurubu ile DJ Hosbitas da sahne aldı.