Logo Loading

Gençler Vıçıtrn’da buluştu

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren, Mamuşa ve Vıçıtırn Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri 29 Mart 2009 Pazar günü Vıçıtırn’da bir araya geldi. Partinin Vıçıtrn Şubesinde buluşan gençler, aralarındaki iletişim, işbirliği ve gelecekte yapılacak ortak projeler hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Prizren Gençlik Kolu Başkanı Sencar Karamuço, bugün bu çatı altında Mamuşalı ve Vıçıtrnlı arkadaşlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederken, parti gençlik kollarının şehir yada bölge ayrımı olmadan bir bütünlük olması gerektiğini belirtti. Bugüne kadar Prizren Gençlik Kolu olarak çok sayıda faaliyet yaptıklarına dikkat çeken Karamuço, bundan sonra artık faaliyetlerin bütün şubeleri kapsayacak şekilde yapılmasını amaçladıklarını belirtti.

Vıçıtrın Gençlik Kolu Başkanı Berat Macun, Vıçıtrnlı gençler olarak gençlik kollarından bir heyetin ilk defa kendilerini ziyaret etmesinin kendilerini gururlandırdığını ve geleceğe yönelik cesaret verici olduğunu söyledi. Vıçıtrnlı gençler olarak çok sayıda sorunlarla karşılaştıklarını ifade eden Macun, Prizren, Mamuşa ve diğer şubelerle işbirliğinin sürdürülmesi temenninde bulundu.

Mamuşa Gençlik Kolu Başkanı Fikret Morina, Vıçıtrn’ı ve Vıçıtrnlı arkadaşları ziyaret etmenin mutluluğun yaşadığını ifade ederken, bütün gençlik kollarını Mamuşa’da ağırlamak istediğini söyledi.

Şube ziyareti ardından Vıçıtrn’daki tarihi yerleri de ziyaret eden gençler, Vıçıtrn’daki Polis Okulunu da ziyaret etme fırsatını yakaladılar. Polis okulunda polislerin eğitim anlarını gezen gençler yetkililerden polis eğitimi ve polis okulu hakkında bilgi aldılar.

Gençler ardından Çeşme Derneğini de ziyaret ederken, dernek çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldular.