Logo Loading

Gençlerden Yardımlaşma Örneği

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Prizren Gençlik Kolu ve “MESK” Kosova Çok Uluslu Derneği, geçenlerde kaza sonucu yangında yaralanan Tıp Öğrencisi Elif Laç’a dün akşam yardım konseri düzenledi. KDTP Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan, konserin yapılmasında katkıları geçenlere teşekkür ederken ses sanatçısı Besnik Nurkollari’nin gösterdiği seferberlik için ayriyetten teşekkür etmeyi borç bildiğini belirtti. Enis Kervan yardım etmek isteyen hayırseverlerin bağışlarını Beaydin Laç adına açılmış “Raiffsen bank customer account Number 1502031000812173” hesabına yatırabileceğini de bildirdi.

Konser MESK Derneği Folklor Ekibi gösterisiyle başladı. Boşnakların “Şarski Behar” Kültür ve Sanat Derneği folklor gösterisinden sonra ise “Kosova Ay ve Yıldız” Kültür ve Spor Derneği misafiri olarak seyircilere ad yapmış sanatçılar Besnik ve Alban Nurkollari eğlenceli dakikalar yaşattı. Konser için 2 Avro’dan satılan biletler ve salon girişinde koyulan bağış kutusunda yapılan bağışlar genç arkadaşları tarafından Elif Laç’a takdim edilecek.

Prizren “Xhemajli Berisha” Kültür Evi’nde 400 den fazla seyircinin hazır bulunduğu konsere, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Prizren Belediye Başkan Vekili Ercan Şpat, AGİT temsilcileri ve çok sayıda Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanı mensubu da katıldı.