Logo Loading

Genel Başkan’dan TUDAV ve Vakıf Başkanı Prof. Dr. Turan Yazgan’a Ziyaret

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar 25 Kasım 2006 tarihinde, TUDAV merkezini ve Vakıf Başkanı Prof. Dr Turan Yazgan’ı ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Vakfın yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi alarak, Vakfın bugüne kadar Kosova eğitim ve kültürüne sundukları destekler için teşekkürlerini sundu.

Aynı zamanda KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar; Kosova ve Kosova Türk Toplumuyla ilgili son gelişmeleri aktarmayı ihmal etmedi. Aynı gün Vakıf tarafından geleneksel olarak örgütlenen Cumartesi konferansına da katılımda bulundu.

Konferansta eğitim ve öğretim konuları ele alınırken, Kosova’da ki eğitim ve öğretimiyle ilgili bilgiler de aktarıldı.

Tüm Türk dünyasında olduğu gibi Kosova’da da Ulu Atatürk’ün öğretmenlere adadığı 24 Kasım Öğretmenler gününün coşkuyla kutlandığını da bildirildi.

Kosova’da tüm sıkıntı ve sorunlara rağmen büyük mücadeleler sonucunda Türk dilinde eğitimin her seviyede devam ettiği bilgisi verildi. Eğitimde altyapı ve kadro eksikliğinin hala varolduğu, kitapların basılmaması ve özellikle öğretmenlerimizin gelirlerinin düşük olduğu sorununun hala çözülme varmadığı vurgulandı.

Toplantının panelinde değerli eğitimcilerden Dr. Hanefi Bostan, Prof. Dr. Ali Osman Özcan ve Atila Yayım katılımda bulundular.

Bu görüşmeler sırasında: Mart ayında Kosova’da ki siyasi ve sosyal durumla ilgili bir Konferansın düzenlenmesi kararı da alındı.