Logo Loading

Genel Başkanımız 20. Avrasya Ekonomi Zirvesine Katıldı

Genel Başkanımız 20. Avrasya Ekonomi Zirvesine Katıldı

Kamu Yönetimi Bakanımız ve Genel Başkanımız Mahir Yağcılar Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı’nın düzenlemiş olduğu 20.Avrasya Ekonomi Zirvesine katılmıştır.

“Avrupa Birliği`nin Karşılaştığı Meydan Okumalar ve Gelecek Kaygıları” temalı panelde konuşma yapan genel başkanımız, sözlerine: Kıtaları ve kültürleri birleştiren şehir olan İstanbul’da geleceğimizi şekillendireceğimiz konuları istişare etmek benim için, ülkem ve topluluğum için onur vericidir diyerek başladı. Bu vesile ile zirvenin örgütlenmesinde emeği geçen herkese ve özellikle Sayın Akkan Süver’e tebriklerini iletti.
Bakanımız Kosova’nın Avrupa Birliği serüvenini ve bu süreçte karşılaştığı zorlukları başlıca noktalarıyla katılımcılara aktardı. Bağımsızlık öncesi ve sonrası Kosova hükümetinin AB yolculuğunu, Kosova hükümetinin AB ile yürüttüğü İstikrar ve Ortaklık Anlaşması çerçevesinde almış olduğu yükümlülükleri ve Kosova Kamu Yönetimi Reformlarını ana hatlarıyla katılımcılar ile paylaştı.

Çok sayıda bakan, vekil ve STK temsilcilerinin katıldığı zirvede bakanımız ayrıca, Kosova-Sırbistan Normalleşme Müzakereleri konusununda da değerlendirmelerde bulundu. Son olarak Bakan Yağcılar Balkanlarda istikrarlık demek Avrupa Birliğinin amaçladığı bütünleşme ve ortak değerler anlayışına bir adım daha yaklaşmak demektir diyerek tüm dünyaya barış, adalet ve dayanışma mesajı verdi.
Bakan Yağcılar aynı zamanda Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi`nin takdim ettiği Onur Madalyasına da aldı.