Logo Loading

Genel Başkanımız Fikrim Damka, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Fikrim Damka, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu Ziyaret Etti

Bugün Genel Başkanımız ve Meclis Başkan Vekilimiz Fikrim Damka ve saygıdeğer eşleri, Kosova Prizrenliler Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker hanımefendiyle birlikte Edirne Trakya Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret etti.

Genel Başkanımız Fikrim Damka, yeniden Trakya Üniversitesi Rektörlüğü görevine seçilen Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Rektör Yardımcılığı görevine getirilen Prof. Dr. Murat Türkyılmaz’ı kutlayarak, bugüne kadar hem eğitim hem de sağlık alanında Kosova’ya sunmuş oldukları desteklerden dolayı kendilerine teşekkürlerini iletti.

Rektör Tabakoğlu öğrenciler konusunda kayıt ve kontenjanlarda kolaylıklar sağlanacağını, pandemiye rağmen Kosova’ya ayrılan öğrenci kontenjanlarında sayının oldukça yüksek tutulduğunu ve gelecek yıllarda bu sayının talebe göre her zaman azami düzeyde tutulmasından yana olduklarını, öğrenciler konusunda her zaman çözüm odaklı çalışmalarına kararlılıkla devam edileceğini ve öğrencilerimizin tüm ihtiyaç ve istekleriyle yakından ilgilenileceğini; Genel Başkanımız ile devamlı işbirliği içinde olduklarını, bu işbirliği ve desteklerinden dolayı müteşekkir olduğunu belirtti.

Devamında Türkiye’de tedavi görecek hastalar konusunda ise artık Türklük Belgesi yerine Türkçe kimlik kartlarının esas alınacağına ve hastalarımızın çok daha hızlı bir şekilde kabul edilip, tedavilerinde en iyi hizmetin sunulacağına vurgu yapıldı.

Ziyaretin sonunda Genel Başkanımız Fikrim Damka sundukları katkılardan dolayı sayın Tabakoğlu’na Partimizin plaketini hediye etti.

#Edirne #Eğitim #Sağlık
#BirlikteGüçlüyüz ????