Logo Loading

Genel Başkanımız Fikrim Damka ve Beraberindeki Heyet, Edirne Valisi’ni Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Fikrim Damka ve Beraberindeki Heyet, Edirne Valisi’ni Ziyaret Etti

Genel Başkanımız ve Meclis Başkan Vekilimiz Fikrim Damka ile Bölgesel Kalkınma Bakanımız Enis Kervan, Milletvekilimiz Fidan Brina Jılta, Prizrenliler Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker ve beraberlerindeki heyet Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret etti.

Ziyarette Kosova ile ikili ilişkiler, özellikle eğitim ve sağlık konusunda sunulan desteklerin devamı ile Edirne’nin Kosovalılara gösterilen ilgi ve alakaları konuşuldu.

Genel Başkanımız Fikrim Damka Edirne Valisi Ekrem Canalp’e hitaben konuşmasında:
“Edirne’de 500’e yakın öğrencimiz var. Edirne bizim adeta ikinci evimiz, özellikle eğitim ve sağlık konularında halkımıza çözüm olabilecek uzun vadeli adımlar attık. Bütün bu süre içerisinde sunmuş olduğunuz destekler için teşekkürlerimi sunarım. ” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Biz burada okuyan tüm öğrencilerimizi kendi evlatlarımız olarak görüyoruz. Sizlerle birlikte kardeşlik ilişkilerimizin devam etmesi bizler için çok önemli. Edirne olarak ihtiyaç duyduğunuz ne varsa, her konuda sizinle çalışmaktan büyük şeref ve onur duyarız. Aramızdaki iyi ilişkilerin devam etmesini ve daha iyi bir geleceğin inşa edilmesini temenni ediyoruz.” dedi.
Ziyaretin sonunda karşılıklı hediyelerin takdimi gerçekleşti.

#Edirne #BirlikteGüçlüyüz ????