Logo Loading

Genel Başkanımız Fikrim Damka, Yanova’yı Ziyaret Etti

Genel Başkanımız Fikrim Damka, Yanova’yı Ziyaret Etti

?Bugün Genel Başkanımız Fikrim Damka, Yanova’yı ziyaret ederek, oradaki Partililerle bir araya geldi. Oldukça verimli geçen buluşmada, Genel Başkan partililerin yoğun ilgi ve sevgisi ile karşılandı.

Düzenlenen buluşmada konuşan KDTP Yanova Şube Başkanı Skender Bikliç; “ Genel Başkan olarak Yanovaya gösterdiğiniz ilgi ve alakadan oldukça mutluyuz. Bizleri her fırsatta ziyaret ettiniz ve desteklerinizi bizlerden hiçbir zaman esirgemediniz. Sizlerin buraya daha fazla ziyarette bulunması, bizlere moral ve motivasyon sağlarken, buradaki Türklerin unutulmadığını, buradaki Türklüğün yaşatılmasının ne denli önemli olduğunu bizlere hatırlatıyor” dedi.

Yanova Şube Başkanı’nın ardından konuşmalarını yapan Genel Başkanımız;
“ İlk olarak sizlerle yeniden buluşmanın memnuniyeti içerisindeyim. Kosova’da yaşayan Türkler olarak biz biriz, bizim ayrımız gayrımız yok ve olmayacaktırda. Dilimiz, dinimiz ve şüphesiz milli kimliğimiz bizlerin bu bağları ayakta tutmasında en büyük etkendir. Bu değerlere sahip çıkmak bizlerin en önemli görevidir.
Geçen hafta gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette Yanovalı Türk gençleriyle bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Gençler bizim geleceğimizdir. Bugün de sizlerle bir arada olmaktan dolayı ve bu güzel muhabbeti yapmaktan oldukça mutluyum. Sizlerden ricam, burada yaşayan gençlerimize sahip çıkmanızdır. Onlara ortak değerlerimizi daha fazla aşılamanızdır. Şüphesiz bizlerin de, özellikle Yunus Emre enstitüsü ile ortak çalışarak hayata geçirdiğimiz Türkçe kursları benim üzerinde durmanızı istediğim bir başka konudur. İnanın Türkçemiz, geleceğimiz için çok önemlidir.
Sevgili Yanovalılar, milli benliğimizi yaşatmak sizin elinizde. Gelin hep birlikte bu kutlu değerlere sahip çıkalım, gelin hep birlikte partimize sahip çıkalım” dedi.

#BizimPartimiz #KDTP