Logo Loading

Genel Başkanımız Fikrim Damka’nın, 17 Şubat Bağımsızlık Günü kutlama mesajı

Genel Başkanımız Fikrim Damka’nın, 17 Şubat Bağımsızlık Günü kutlama mesajı
Sevgili vatandaşlarımız,

Ülkemizin bu yıl bağımsızlığının ilan edilişinin 14. yıldönümü olan 17 Şubat Bağımsızlık Günü münasebetiyle, tüm halkımızın, şahsım ve milletim adına bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Ülkemiz geride bıraktığımız 14 yıllık süre zarfında modern, demokratik ve barışçıl bir devlet inşaa etmek ve onu sürdürebilmek için çok önemli mesafeler kat etmiş, çok ciddi emek harcamıştır. Bu uğurda kamu alanından uluslarası ilişkilere kadar pek çok alanı kapsayan çok ciddi atılım ve reformlar gerçekleştirmiş, bölgesinde ve küresel alanda kısa sürede övgüyü hak eden bir saygınlık elde etmeyi başarmıştır. Bu saygınlığı daha üst seviyelere çıkarmak için, ikili ilişkilerimizi daha fazla geliştirmek, siyasette karşılıklı güveni derinleştirmek ve hiç kuşkusuz küresel müttefiklerimizle olan ilişki ağımızı daha derin ortaklık zeminine taşıyabilmek, önümüzdeki süreçte üzerine daha fazla yoğunlaşmamız gereken çalışmaların başında gelmektedir.

Kuşkusuz ülkemiz geçmişten günümüze gelinceye dek birçok farklı imtihanı geride bırakmıştır. Sahip olduğu bu tecrübe ve birikimle, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de tarihi köklerine dayanarak ülkesinin ve kurumlarının faaliyetlerini güçlendirmeye devam edecektir.

Bu vesileyle ülkemize ve toplumumuza en başta barış, refah ve parlak bir gelecek diliyorum. Bağımsızlığımız kutlu olsun.
#BağımsızKosova #UrimePavarsia #Happyİndependence