Logo Loading

Genel Başkanımız Fikrim Damka’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Genel Başkanımız Fikrim Damka’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Bir toplumun en önemli atar damarı şüphesiz eğitimdir. Toplumların varlıklarını sürdürebilmeleri ve aydınlık geleceğe ulaşabilmeleri ancak eğitimli bireylerin yetiştirilmesiyle sağlanabilir.

Bizleri aydınlık yarınlara taşıyacak evlatlarımızı geleceğe hazırlayan, sahip oldukları bilgi ve tecrübeleri çocuklarımıza aktaran, evlatlarımızı eğiten, yetiştiren ve topluma yararlı bireyler haline getiren tüm fedakar öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en samimi duygularımla kutluyorum.

Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu kutsal mesleği icra eden kıymetli öğretmenlerimiz, Türkçe’mizin yaşatılması, milli ve kültürel değerlerimizin çocuklarımıza aktarılması hususlarında toplumumuza büyük katkıda bulunmuşlardır. Öğrencilerimizin sahip oldukları yetenekleri ortaya çıkararak, onları sabırla ilmek ilmek işleyerek, toplumumuza yeni nesil sanatçılar, yazarlar, akademisyenler, doktorlar, mühendisler yetiştirmişlerdir.

Kosova’daki varlığımızın temelini oluşturan Türkçe eğitime 68 yıl boyunca emek, sabır ve fedakarlık ile hizmet etmiş tüm öğretmenlerimize minnettarlığımı ifade eder, ebediyete intikal etmiş olanları da rahmet ve saygı ile yad ediyorum.