Logo Loading

Genel Başkanımız Fikrim Damka’nın Yeni Yıl Mesajı

Genel Başkanımız Fikrim Damka’nın Yeni Yıl Mesajı

Değerli partililerimiz, kıymetli vatandaşlar

2020 yılının başından itibaren dünyayı sarsan olaylar ve yoğun bir gündemin hakim olduğu, küresel sağlık sistemi ve tüm dünya ekonomileri üzerinde ciddi etkileri olan, dünyamızda ve ülkemizde belirsizliklere yol açan bir yılı geride bıraktık.

Salgına rağmen paylaşma, dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergileyerek zorlu günlerde birbirimize destek olduğumuz 2020 yılından önemli dersler çıkararak 2021 yılına giriyoruz.

Toplumumuz ve özellikle Partimiz açısından önemli değişikliklerin yaşandığı, inişili-çıkışlı, zor bir yılın ardından, karşı karşıya kaldığımız tüm güçlükleri aşarak, bu kutlu görevin cesur ve inançlı bireyleri olarak yolumuza devam ediyoruz.

Girdiğimiz her yarışta, mevcut olandan daha iyisini yapabileceğimiz inancıyla, daha iyi bir teşkilatlanma yapısıyla, eğitim, sağlık, ekonomik, sosyal alanlarda gerçekçi ve işlevsel politikalar üreterek, çözüm odaklı bir Parti düşüncesini gerçeğe dönüştürmek için çalışmalarımıza daha ilk günden hız verdik.

Bugüne kadar Parti olarak geleneklerimize ve çağımıza uygun, Kosova Türk toplumunun talep ve ihtiyaçlarına yönelik somut çalışmaları hayata geçirerek, toplumumuzun çıkarları doğrultusunda hareket ettik.

Modern, işlevsel, verimli, etkin bir Parti vizyonunun değişim rüzgarıyla başlattığımız çalışmalarımızla, bugüne kadar hem yer aldığımız hükümetlerde hem de Parti olarak başta eğitim, sağlık, ekonomik ve sosyal olmak üzere her alanda başarılarmızı ortaya koyduk. Eğitim alanındaki yatırımlarımız ileriye yönelik yatırımlardır. İster bakanlığımız isterse de diğer bakanlıklar tarafından devlet desteklerinin ekonomiye katkısının adil dağıtılması açısından yürütmüş olduğumuz çalışmalarımız ile salgın döneminde destek bulmayı başardık. Artık Partimiz halkın taleplerine hızlı bir şekilde cevap verecek ve yeni yollar açacak bir vizyonla yoluna güçlü bir şekilde devam edecektir.

Kosova Demokratik Türk Partisi her zaman Türk toplumunun tek adresi olmuştur. Yüklendiğimiz misyon gereği, toplumun bütün ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenen, çözüm odaklı çalışarak her zaman olduğu gibi destek veren Partimiz, önümüzdeki dönemde de halkımıza hizmetlerini artırarak sürdürecektir.

Siyasi dalgalanmalar içerisinde Kosova Demokratik Türk Partisi çoğu sefer karar verici mekanizmalarında bulunmuş, alınan tüm kararları Kosova Türk toplumunun çıkarları ve geleceği göz önünde bulundurularak alınmıştır. Her seferinde yapıcı rol üstlendiğimizi dile getirdik, bundan sonraki dönemde de bu yönde hareket ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Kurumsal anlayışımızla toplumumuza ve faaliyette olduğumuz her bölgeye değer katma hedefiyle çalışıyor; yeniliğe, gelişime ve geleceğe her anlamda yatırım yapıyoruz. Halkımızın desteğiyle bariz bir şekilde fark edilen değişimin önüne hiçbir gücün ya da dış etkenlerin tesir edemeyeceği inancıyla, çalışmalarımızı ısrarlı ve kararlı bir şekilde sürdürüyoruz.

Anayasa Mahkekemesinin aldığı olağanüstü seçim kararıyla seçim arifesinde olduğumuz bu dönemde, 2021 yılının ilk aylarında hareketli günler bizleri bekliyor.

Partimizin bu seçimlerden de sizlerin desteğiyle, deneyimli ve genç kadrolarımız ile birlikte büyük başarılara imza atarak, köklü değişimlerle başlattığımız programımızı hep birlikte devam ettireceğimize inancımız tamdır.

Halkımız her zaman Kosova Demokratik Türk Partisi’ne sahip çıkmış bundan sonra da Türk toplumunun tek adresi olduğunu bir kez daha kanıtlayacaktır. Zaman milli davamıza sahip çıkma zamanıdır.

Bu vesileyle yeni yılınız kutlar, sağlıklı, mutlu, başarılarla dolu bir yıl olmasını dilerim.

Fikrim DAMKA

KDTP Genel Başkanı