Logo Loading

Genel Başkanımız, İstanbul’da Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti.

Genel Başkanımız, İstanbul’da Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni Ziyaret Etti.

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim DAMKA, İstanbul’da Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
Bakanımızla birlikte Maltepe Kaymakamı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Maltepe İlçe Eğitim Müdürü ve Kosova Eğitim Müşaviri Şerafettin TURAN, liseyi ve lisede bulunan laboratuvar ve diğer mesleki alanların çalışma binalarını ziyarette bulundular.
Elektrik-Elektronikte Ar-Ge merkezine sahip, ozonla havayı temizleyen cihazı tasarlayıp üretimini yapmış, bilgisayar bilişimde kodlama, oto teknik araç bakımı ve kimya alanında dezenfekte ve temizlik ürünleri üretiminde başarılara imza atmış lise, mesleki eğitimde de adından söz ettiren çalışmalarda bulunmuş.
Özellikle pandemi döneminde dezenfektan ürünlerinden temizlik ürünlerine kadar döner sermayeli olarak hem kamu kurumlarına hem de öğrencilerine yararlı faaliyetlerini aksatmadan sürdürmüş.
Ziyarette, Küçükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kosovadaki liselerin kardeş lise olarak işbirliğinin geliştirilmesi konuları görüşüldü.