Logo Loading

Genel Başkanımız Kadın Dernekleri ve Prizren Şubesi Kadın Kollarıyla Biraraya Geldi

Genel Başkanımız Kadın Dernekleri ve Prizren Şubesi Kadın Kollarıyla Biraraya Geldi

Bugün Genel Başkanımız Fikrim Damka, Kadın dernekleri, Şube Başkan Yardımcısı ve Şube Kadın Kollarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Üreten, kendi ayakları üzerinde durabilen, ayrıcalıklar ile değil eşit haklarla toplumsal yaşamın her alanında var olmak için çaba gösteren, yetiştirdikleri nesillerle geleceği inşa eden, toplumumuza kattıkları değer ve her alanda sürdürdükleri mücadelelerle örnek teşkil eden kadınlarımızla bir araya gelmekten memnuniyet duyduk.
Parti olarak kadın hakları, kadın temsiliyeti ve isterse sosyal isterse de siyasal alanda temsiliyetlerine çok büyük özen gösteriyoruz.
Bu çerçevede , toplumsal cinsiyete duyarlı Partimizin, son bir yılda atmış olduğu adımlarla, kadınlarımızın siyasette daha fazla temsiliyet kazanması için Mart ayından itibaren başlatılan tüzük değişiklikleri ve kadın kollarıyla ilgili yürütülen çalışma sonucunda, kadınların yönetimin çeşitli kademelerinde yer alması için adımlar atmaya Parti olarak devam edeceğiz.

Genel Başkan Fikrim Damka toplantıda şu konunun da altını çizdi; Yapılması planlanan “Siyasi Liderlikte ve Siyasi Katılımda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi” kapsamında kadınlarımız daha fazla desteklenerek söz sahibi olmaya başlayacak, yönetim kurulu ve yürütmede liderlik vasıflarını ortaya koymaya fırsat bulacaktır.
Bu konuda KDTP Genel Başkanı olarak sizleri destekliyor ve daha fazla kadının yönetici pozisyonlarda çalışması için gerekli girişimlerde bulunduğumuzu bildirmek istiyorum” dedi.

#KDTP #NesillerBoyuEşitlik #BizimPartimiz