Logo Loading

Genel Başkanımız, Kosova Türkiye Ticaret Odası Yetkililerini kabul etti

Genel Başkanımız, Kosova Türkiye Ticaret Odası Yetkililerini kabul etti

Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Ayhan Albeyoğlu başkanlığındaki Kosova Türkiye Ticaret Odası yetkililerini resmi makamında karşıladı.

Bakan Yağcılar, Kosova ve Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve derinleştirilmesinin öneminden bahsetti, ayrıca Kosova’daki mevcut durumu da göz önünde bulundurarak ileriye dönük verimli projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek ülkemizin refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen bu projelere daima destek olacağının altını çizdi.
Bakanımız, yeni yatırım imkânları ve ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Bu bağlamda, ticari ve ekonomik alanda atılacak adımlar ve hayata geçirilecek yeni projelerin, istihdamın artması yönünde olumlu etki yaratacağına inandığını belirtti.

Ticaret Odası Başkanı Albeyoğlu, Odanın yeni yapılanması ve gerçekleştireceği faaliyetler hakkında Bakan Yağcılar`a bilgi verirken, bakanın şimdiye kadar sunmuş olduğu desteklerden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Albeyoğlu,iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusundaki çalışmaların devamını, yerel firmaların odaya katılımının artması ve ticari münasebetlerin daha öteye taşınması konularının önemine değinerek işbilirliğinin daima devam edeceğini sözlerine ekledi.