Logo Loading

Genel Başkanımız, Kosova’nın 11. Bağımsızlık Yıldönümünü Kutlama Mesajı

Genel Başkanımız, Kosova’nın 11. Bağımsızlık Yıldönümünü Kutlama Mesajı

Bugün Bağımsızlığımızın 11.ci yıldönümünü kutlamanın mutluluk, heyecan ve gururunu hep birlikte yaşamaktayız.
Büyük fedakârlıklar ile kurulan Cumhuriyetimizi, insan haklarına saygılı ve çağdaş demokrasiye yakışır kurumlar ile yöneterek, milletimize hizmet etme amacıyla çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla sürdürmekteyiz.
Cumhuriyetimizi, ülkemizde yasayan herkesin ortak değeri ile yaşatmak, korumak ve güçlendirmek hepimizin öncelikli görevi olmalıdır.
Bugün, ülkemizin elde ettiği başarılar, bulunduğu konum, tüm toplulukların bir arada barış içinde yaşaması, Cumhuriyetimizin sahip olduğu gurur verici kazanımlarını oluşturmaktadır.
Devletimizin uluslararası arenada daha da etkin olması, Avrupa Birliği ve Avro- Atlantik bütünleşme sürecini başarılı bir şekilde tamamlaması, topluluk haklarının uygulama aşamasında daha fazla etkinlik kazanması şüphesiz ki hepimizin en temel gayesidir.
Bu doğrultuda, her zaman savunduğumuz ve mücadelesini yüzyıllardır yaptığımız, Türk toplumunun hak ve çıkarlarının korunması, temsiliyetinin güçlenerek artması çalışmalarımızın temeli bundan böyle de olacaktır.
Dilerim ki bu yıl, ekonomik kalkınma, refah, istikrar ve demokratik reformların yaşandığı bir yıl olur.
Devletimizin iç ve dış politikasında istikrarlı adımlarla ilerlemesi, tüm dost ülkelerle ve Türkiye Cumhuriyeti ile bağların daha da fazla güçlenmesi ve geliştirilmesi için yürüttüğümüz çalışmaları bundan böyle de devam ettireceğiz.
Bu duygu ve düşüncülerle başta ülke bağımsızlığı uğruna mücadele eden ve hayatlarını feda eden başta büyük komutan Adem Jashari ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın Bağımsızlık günü bir kez daha kutlar, Cumhuriyetimizin 11. yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.