Logo Loading

Genel Başkanımız, Kosova’nın 9. Bağımsızlık Yıldönümünü Kutladı

Genel Başkanımız, Kosova’nın 9. Bağımsızlık Yıldönümünü Kutladı

Kosova Cumhuriyeti’nin 9. Bağımsızlık yılını tüm Kosovalılara kutlarken, bağımsızlık ve demokrasi yolunda emek ve hayatlarını feda eden herkesi saygı ve minnetle anıyorum. Başta Kosova’nın ilk cumhurbaşkanı İbrahim Rugova, efsanevi komutan Adem Jashari ve UÇK kahramanları olmak üzere, ayrıca tüm dost ülkelere değerli desteklerinden dolayı bu vesileyle şükranlarımı sunmak istiyorum. Kosova’nın bağımsızlığı, uluslararası toplumunun ve Kosova halkının ortak başarısıdır. Bu başarıyı bundan böyle de hep beraber daha yüksek seviyelere ulaştırmamız gerekmektedir. Bu başarının en iyi göstergesi Avrupa Birliği üyeliği olacaktır, dolayısıyla bu yolda tüm olanak ve fırsatları en iyi şekilde kullanmalıyız.
Kosova Türk Toplumu olarak Kosova’da ki var olan Anayasa ve yasal haklardan memnun olduğumuzu ifade ederken, aynı memnuniyeti uygulama sürecinde hissedilmesini beklediğimizi tekrarlamak istiyorum.
Kosova Türk Toplumu bundan böyle de Kosova’yı vatan olarak bilen ve Kosova’nın kalkınması, Türk dili ve eğitimi, Kosova Türk kimliği ve Kosova-Türkiye dost ilişkilerin geliştirilmesi yolunda çalışan toplum olarak, tüm halkımızı ayrıca tebrik eder, Bağımsızlık gününü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim.

Priştine, 16. Şubat 2017

Mahir Yağcılar
KDTP G. Başkanı
Kosova Kamu Yönetimi Bakanı