Logo Loading

Genel Başkanımız Prizren Belediye Başkanı ile Görüştü

Genel Başkanımız Prizren Belediye Başkanı ile Görüştü

Genel Başkanımız Fikrim Damka ve beraberindeki heyet Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka’yı makamında ziyaret etti.

Gerçekleştilen ziyarette KDTP Genel Başkan Yardımcısı Müfera Şinik, Prizren Şube Başkanı Levent Buş, Prizren Belediyesi Meclis Başkan Yardımcısı Sencar Karamuço, Prizren Belediyesi Turizm ve Ekonomik Kalkınma Müdürü Sevil Liman Kazaz, Prizren Belediye Meclisi temsilcilerimiz Cennet Sayhadi Zuban ve Cengiz Çesko hazırda bulunmuşlardır.

Görüşme kapsamında, yerel yönetimlerde koalisyon ortağı olduğumuz Prizren Belediyesi’nde vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hizmetler, Prizren Belediyesi’nde Türk toplumunun temsiliyeti ve Türkçe’nin kullanımı, Türk toplumunun karşılaştığı sorunlar ve uzun zamandır inşa edilmesi planlanan Türk Kültür Merkezi konuları konuşulmuştur.

Genel Başkanımız Fikrim Damka ve heyetinin Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka ile gerçekleştirmiş oldukları istişareler kapsamında ayrıca partimiz ve Vetevendosje arasında Prizren Belediyesi yönetimi hususunda varılan koalisyon anlaşması da yine konuşulan konu başlıkları arasında yer almıştır. Bu bağlamda, KDTP Prizren Şubesi’nde oluşturulan ekip ile Prizren Belediyesi’nde kurulacak özel bir ekip arasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulması, Prizren Belediyesi’nde vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında istişarelerin devam etmesi konusu karara bağlanmıştır.

Prizren Belediyesi’nde toplumumuzu ve partimizi temsilen görev alan temsilcilerimiz bu yeni süreçte Genel Merkez ve Prizren Şubesi’yle birlikte belediye bünyesinde daha aktif bir şekilde çalışmalarını devam ettireceklerdir.