Logo Loading

Genel Başkanımız ve Beraberindeki Heyet, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Mamuşa’da

Genel Başkanımız ve Beraberindeki Heyet, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Mamuşa’da

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında bugün Mamuşa Çanakkale Şehitler Anıtında çelenk sunma töreni ve Anadolu İlköğretim okulunda Anma programı gerçekleşti.
Genel Başkanımız Fikrim Damka, Bölgesel Kalkınma Bakanımız Enis Kervan, Milletvekilimiz Fidan Brina Jılta ve Mamuşa Belediye Başkanımız Abdülhadi Krasniç törene katılarak, Çanakkale Şehitler Anıtı’na çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.

Törene ayrıca T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Savaş Yanar, TİKA Koordinatörü Cihan Dinçer, T. C. Priştine Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan ve Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Erol Kala’da katılım sağladı.

Anadolu İlköğretim okulunda gerçekleşen Anma programında söz alan Genel Başkanımız; Çanakkale zaferinin, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir mücadeleyle vatanını ve milletini korumak uğruna eşsiz mücadele veren aziz milletimizin ‘Çanakkale geçilmez’ diyerek cesaretini, azmini ve kahramanlığını ortaya koyduğu, milletimizin vatan, bayrak ve istiklal uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiği kahramanlık destanı olduğunu vurgulayarak, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla andı.
Program sonunda şiir okuyan öğrencilere hediyeler dağıtıldı.
#18MartÇanakkaleZaferi ????