Logo Loading

Genel Başkanımız ve Beraberindeki Heyet, Priştine Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Genel Başkanımız ve Beraberindeki Heyet, Priştine Belediye Başkanını Ziyaret Etti
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Priştine Şubesi Başkanı Ferdi Mazrek ve “Gerçek” derneği Başkanı Ömer Agalar, Priştine Belediye Başkanı Perparim Rama ‘yı ziyaret ettiler.
Görüşmede, Priştine Belediyesi’nde Türklerin temsiliyeti, Türklere ayrılan kontenjanlardan Tüklerin yararlanması ve bu hususta anayasal hakların göz önünde bulundurulması, sivil kayıtlarda Türk toplumundan bir kişinin işe alımı, “Gerçek” KSSD binasının kullanımının devamı ve Türklere tahsis edilmesi, Türk Kültür Merkezi projesi için yerin tahsis edilmesi ve Belediye ile Bakanlık tarafından ortak finansman ile inşa edilmesi konuları konuşuldu.
Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve Priştine Belediyesi arasında mevcut işbirliğinin geliştirilmesi ve ortak projelerin hayata geçirilmesi konularında da fikir birliğine varıldı.
Priştine Belediye Başkanı Perparim Rama, Priştine Belediyesinde her topluluğun haklarına saygı duyulması gerektiğini ve bu yönde çalışıldığını vurguladı. Bu bağlamda da birlikte yapılacak çalışmaların hayata geçirilmesi için hazır olduklarını belirtti.