Logo Loading

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka’nın Yeni Yıl Mesajı

Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka’nın Yeni Yıl Mesajı

Değerli partililerimiz, kıymetli vatandaşlar

 

2021 yılı küresel sağlık politikaları ve ülke ekonomileri üzerinde ciddi etkileri olan, hareketli ve bir o kadar da inişli çıkışlı, dünyada ve ülkemizde belirsizliklere yol açan bir yıl olmuştur.

Zorlu dönemlerden geçtiğimiz 2021 yılından önemli dersler çıkararak 2022 yılına giriyoruz.

 

Toplumumuz ve özellikle Partimiz açısından önemli değişikliklerin yaşandığı, zor bir yılın ardından, karşı karşıya kaldığımız tüm güçlükleri aşarak, bu kutlu görevin cesur ve inançlı bireyleri olarak yolumuza devam ediyoruz.

Üstlendiğimiz bu kutlu görevi daha yükseğe taşımak, daha iyi bir teşkilatlanma yapısıyla, eğitim, sağlık, ekonomik, sosyal alanlarda gerçekçi ve işlevsel politikalar üreterek, çözüm odaklı bir Parti düşüncesini gerçeğe dönüştürmek için çalışmalarımıza devam ediyor, bütünleyici ve kapsayıcı bir anlayış içerisinde kapılarımızın herkese açık olduğunu bildirmek istiyoruz.

 

2021 yılında biri genel ve biri yerel seçim olmak üzere iki seçim gerçekleşti. Parti vizyonunda değişim parolasıyla başlattığımız çalışmalarımızla, bugüne kadar hem yer aldığımız hükümetlerde hem de yerelde birçok belediyede başarılarımızı ortaya koyduk.

 

Mart ayının sonlarında kurulan Kurti 2 hükümetinde 1 Bakanlık ve mecliste 2 milletvekili görevleri ile hem yasama hem yürütmede söz sahibi olmayı başardık.

Yerel seçimlerde bazı belediyelerde istediğimiz başarıyı elde edemesek de, mevcut durumu en iyi şekilde değerlendirdiğimizde; Mamuşa Belediyesi meclisinde çoğunluğu sağlarken, Belediye Başkanlığı konusunda da güven tazeledik. Vıçıtırın’da daha da güçlendik, tarihi bir başarı olarak müdürlük kazanarak, temsiliyetimizi artıran gurur verici bir sonuç elde ettik. Mitroviça, Priştine, Gilan ve diğer belediyelerde de en kısa zamanda temsiliyetlerimizin olacağının müjdesini bildirmek isteriz.

 

İster bakanlığımız vesilesiyle, isterse diğer bakanlıklar aracılığıyla devlet desteklerinin ekonomiye katkısının adil dağıtılması açısından yürütmüş olduğumuz çalışmalarımız ile Partimizin halkın taleplerine hızlı bir şekilde cevap verebilecek ve yeni çalışma yolları açacak bir vizyonla yolumuza güçlü bir şekilde devam etme arzusundayız.

Bu doğrultuda; Mamuşa Belediyesi başta olmak üzere, belediyelerimize devlet teşvik ve desteklerinin aktarılmasında, belediyelerin kalkınma ve gelişmelerinde önemli roller üstlendik. Afetlerden etkilenen yerlerimize bizzat ziyaret ve incelemelerde bulunarak, zararların giderilmesi için doğrudan destek olduk.

 

Özellikle bu yıl eğitim alanındaki yatırımlarımız ve desteklerimiz doğrultusunda, ilkokul öğrencilerimize yerinde burs, 1-11 ilköğretim sınıf öğrencilerine akıllı tablet dağıtımı, okulların akıllı tahtalarla donatılması, teknolojik laboratuarların oluşturulması, öğretmenlerimizin eğitim seminerlerine katılımı gibi birçok projenin gerçekleştirilmesinin inisiyatifini alarak, ‘önce eğitim!’ diyerek kalkınmış bir toplumun anahtarının eğitimden geçtiği inancıyla hareket ettik.

 

Sağlık, sosyal ve diğer alanlarda da bu yıl yapılan yoğun çalışmalar ve resmi ziyaretler sonucunda vizyonumuz gereği yapılmasını planladığımız tüm çalışmalarımızın üstüne katarak çok başarılı bir yılı daha geride bıraktığımıza inanıyoruz.

 

Anavatanımızdaki iş dünyasıyla yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde önümüzdeki yıl, istihdam alanında yeni gelişmeler ve açılımlara şahit olacağız. Geleceğimiz olan gençlerimiz için yeni fırsatlar yaratılması konusunda yeni ekonomik alan ve fırsatlar yaratılması için çalışmalarımızı ve stratejilerimizi gerçekleştirmeye yoğunlaşacağız.

 

Prizren’de Türk Kültür merkez binasının proje ihalesi tamamlanmış ve 2022 yılında temeli atılarak en kısa zamanda halkımıza ve kültür derneklerimizin hizmetine sunulmuş olacaktır. Bakanlığımız aracılığıyla Prizren’de ve Gilan’da desteklediğimiz projelerin takipçisi olacağımızı belirtir, Türk toplumunun yaşadığı diğer belediyelerde de buna benzer projelerin gerçekleşmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

2020 yılında başlattığımız şubelerimizde değişim ve yenilik rüzgarıyla, halkımızla daha yakın çalışılabilecek ortamlar yaratmak amacıyla, Prizren’de şube ve merkez binamızla yenileme sürecini taçlandırdık.

 

Daha iyi hizmet vermek ve herkes için çalışma koşulları oluşturabilmek adına modern bir bina ile partimize hakettiği değeri vererek, herkesin yararlanabileceği işlevsel alanlar yaratırken, vaatlerimizi yerine getirmenin haklı gururunu yaşamaya devam ediyoruz.

 

Kosova Demokratik Türk Partisi her zaman Türk toplumunun tek siyasal adresi olmuştur. Yüklendiğimiz misyon gereği, toplumun bütün ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenen, çözüm odaklı çalışarak her zaman olduğu gibi halkımıza destek veren Partimiz, önümüzdeki dönemde de halkımıza hizmetlerini artırarak sürdürecektir.

 

Halkımızın desteğiyle bariz bir şekilde fark edilen değişimin önüne hiçbir gücün ya da dış etkenlerin tesir edemeyeceği bilerek, çalışmalarımızı inançla ve kararlı bir şekilde sürdürerek, sizlerin destekleriyle daha da büyük başarıları hedefliyoruz.

 

Kosova Demokratik Türk Partisi, alınan tüm kararları Kosova Türk toplumunun çıkarları ve geleceği göz önünde bulundurarak almıştır. Yapıcı rol üstlendiğimize dikkat çekerek, bundan sonraki dönemde de bu yönde hareket ederek, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

Bu vesileyle yeni yılınız kutlar, sağlıklı, mutlu, başarılarla dolu bir yıl olmasını dilerim.