Logo Loading

Genel Başkanımızın Edirne Temasları

Genel Başkanımızın Edirne Temasları
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka Edirne’de resmi ziyaretlerde bulundu.
📌Başkanımız ziyaretleri kapsamında, Edirne Valisi Ekrem Canalp ile bir araya geldi. Samimi bir ortamda geçen görüşmede, iki kardeş ülke arasındaki ikili ilişkilerin ve işbirliğinin artarak devam etmesi hususunda fikir birliğine varıldı.
📌Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyarette bulunan Başkanımız, siyasi ve ticari ilişkiler yanısıra kültürel bağlarımızın da olduğu Edirne ile dostluk köprülerimizin her daim canlı tutulması hususunda çalışıldığını ifade etti.
📌Başkanımız, sağlık ve eğitim hususlarında bizleri her zaman destekleyen Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. Desteklerinin bizler için öneminden bahseden Başkanımız, bu işbirliğinin devamlılığının sağlanması ve kardeşlik bağlarının gelecekte de güçlenerek sürmesi temennilerinde bulundu.
📌Trakya Kalkınma Ajanslarını ziyaret eden Başkanımız, kalkınma alanında yapılabilecek projeler ve çalışmaları yerinde inceledi. Proje ve program uygulamaları ile çeşitli kuruluşlarla işbirliği içinde ekonomik alanda gelişebilirliğin olanakları ve gençlerimize istihdam alanlarının yaratılması hususunda yapılabilecekler değerlendirildi.
📌 Başkanımız, son olarak Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyarette bulundu. Nazik davetleri ve misafirperverlikleri için teşekkür eden Başkanımız, ekonomik ve ticari alanında sağlanan işbirliğinin devamlılığı konusunda, küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesine yönelik yapılabilecek çalışmalar ile daha büyük ölçekli işletmelerin ekonomik güçlenmeye katkı sağlayacak projeler hususlarında fikir alışverişinde bulundu.
Görüşmeler boyunca Başkanımıza, TOKOB Başkanı Gani Şekerci eşlik etti.