Logo Loading

Güçlü Bir KDTP, Güçlü Bir Türk Toplumu Adresi 26’da

Güçlü Bir KDTP, Güçlü Bir Türk Toplumu Adresi 26’da

Seçim çalışmalarına bu akşam da aday tanıtım toplantısıyla devam edildi. Halkımızın yoğun katılım gösterdiği bu anlamlı gecede, 11 Haziran’da gerçekleştirilecek erken seçimlerle parti programı, seçim platformu ve adayların tanıtımı yapıldı. Coşkulu bir havada gerçekleşen gecede birlik beraberlik şarkıları aynı ağızdan söylenmesi ve üyelerimizin gözlerindeki ışıltı, parti olarak bizlerin geleceğe daha umutla bakmamıza neden olmuştur.

Genel Başkan Mahir Yağcılar kalabalığa hitabında partinin seçim süreci başta olmak üzere toplumun birlik ve beraberliğinin önemine durarak, “Bu sene ki seçimlerin Ramazan ayına denk gelmesi, bizlerde ayrı bir hava ve duygular yaşatmaktadır. Ramazan bereketi ve huzuruyla bizleri daha sık sık buluşturuyor, bizlerin bir araya gelmesine vesile olmaktadır. Seçimlere katılmanın anlamı; devlet mekanizmalarında yer almak ve toplumumuzu en iyi bir şekilde temsil etmektir. Başka bir deyişle sizlerin emanet ettiği güven ve değerleri geleceğe taşımaktır. Bu anlamda sizleri, tüm teşkilatımızı tüm halkımızı 11 Haziran’da seçimlere katılmaya davet ediyor ve o gün de Kosova Demokratik Türk Partimizi desteklemeye davet ediyorum. Kosova Demokratik Türk Partisi en evvela Kosova Türk toplumunun çıkarları, Kosova Cumhuriyetinin her yönlü kalkınması, Kosova ve Türkiye arası ilişkilerinin artırılmasını kendine temel hedef olarak gören bir siyasi oluşumdur. Biliyoruz ki dün verilen mücadele bugünler içindi, bugün verilen mücadele de yarınlar için olacaktır. Biz böyle öğretildik, böyle mücadele ruhunu aldık, bu ruhu da aynı şekilde gelecek nesillere devredeceğiz. İnancımız hep Türk Toplumuydu, bundan sonra da inancımız Kosova Türk Toplumu üzerinde olmaya devam edecektir. Bu inancı da hayata geçirebilecek tek adres KDTP’dir, KDTP temsilcileridir. Bu yüzden de bunun devamı 11 Haziran günü oy pusulasında ki 26 numarada yatmaktadır. Gelin 11 Haziran günü bir olalım, KDTP olalım. Geleceğimizi beraber kazanalım“ diyerek sözlerini noktaladı.

Göstermiş olduğunuz bu ilgi bizleri memnun etmekle birlikte, bize verdiğiniz desteğin en büyük göstergesi oldu. 11 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimlerde “26” numarada hep birlikte bir kez daha buluşmak dileğiyle.