Logo Loading

Güçlü KDTP, Güçlü Türk Toplumu Demektir

Güçlü KDTP, Güçlü Türk Toplumu Demektir

Saygı değer seçmenler,

8 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Kosova Meclis seçimleri Kosova’nın geleceği açısından olduğu gibi Kosova Türk Toplumu’nun geleceği açısından da büyük önem arz etmektedir. Bu süreçte toplum olarak toplumsal çıkarlarımızı dikkate alarak bölünmelere dur dememiz gerekmektedir. Bunu da Pazar günü Kosova Demokratik Türk Partisi’ne destek vererek yapmamız gerekmektedir. Kitlesel bir şeklide Pazar günü seçimlere katılarak, Türk Toplumunun gerçek temsilcileri olan bizlere 57’ye Kosova Demokratik Türk Partisine destek vermeniz gerekmektedir.

Türk Toplumu bu seçimlerde 2 milletvekili için yarışacak olması seçimlerin önemine önem katmaktadır. KDTP olarak 2 milletvekiline sahip olursak ülke çapında temsiliyetimiz de artacaktır. Tekrar bakan, bakan yardımcıları, siyasi danışmanlar gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında Türk temsilcilerinin yer alması için 2 milletvekilinin bizim parti çatısı altından çıkması gerekmektedir. Güçlü bir toplum, güçlü bir KDTP’den geçmektedir.

Aynı şekilde eğitimde, kültürde, sağlıkta, sosyal hayatta ve ekonomi alanında elde ettiğimiz ilerlemelerin daha da ileriye taşınması için bu süreçte herkese düşen görev Kosova Demokratik Türk Partisine sahip çıkmaktır. Toplum olarak geleceğe daha ümitle bakmamız için bu kaçınılmaz bir gerekliliktir. İki sandalyenin iki Türk siyasi oluşumu tarafından bölünmesi toplumun bölünmüşlüğünü tetikleyeceği gibi bu süreçten sadece kişiler kazançlı çıkacaktır. Bunun önüne geçmek ve bölünmeyi engellemek için siyasi sahnede kendini kanıtlamış, tecrübeli ve kaliteli adaylara sahip Kosova Demokratik Türk Partisine hepimizin sahip çıkması ve 8 Haziran günü otunu 57’ye vermesi gerekmektedir. Güçlü bir KDTP, güçlü toplum demektir. Bu yüzden zaman KDTP’ye destek zamanıdır. Yukarda vurgulamaya çalıştığım toplumsal konuları dikkate almanızı temenni ederken, sandıkta oyumuz 57’ye KDTP’ye verelim, geleceğimizi beraberce belirleyelim.

Bu vesileyle bütün siyasi partilere ve adaylara başarılar diler, seçimlerin demokratik bir havada gerçekleşmesini temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Kosova Demokratik Türk Partisi
Genel Başkanı
Mahir Yağcılar