Logo Loading

Halkımızın Yanındayız

Halkımızın Yanındayız
📌 Prizren Kurila semtinde yaşayan vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda Prizren’in Kurila semtine ait “Yunus Emre” ve “23 Nisan” caddelerindeki su sıkıntısı sorununun ortadan kalkması için Milletvekilimiz Enis Kervan ‘ın başlattığı çalışmalar sonucunda, Ekonomi Bakanlığının maddi desteği ile hayata geçen proje yapımı, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ile Yerel Yönetimler Bakanı Elbert Krasniqi tarafından yerinde izlendi.
Kosova Hükümeti Ekonomi Bakanlığı ve Prizren Hidroregjion Jugor şirketiyle 23 Mayıs 2023 tarihinde resmileşen su projesi ile Kurila semtinin bu bölgesindeki vatandaşarımızın 23 yıllık su sorununa çözüm üretildi.
📌 Multietnik Parlamento Grubu’nun talebi üzerine çoğunlukta olmayan toplulukların evlerinin yapımı ve yenilenmesini içeren proje kapsamında Yerel Yönetimler Bakanlığı üzerinden, evlerinin yapımı için 2 Milyon Euro, evlerin yenilenmesi için de 1 milyon Euro olmak üzere toplamda 3 Milyon Euro tahsis edildi.
Bu proje kapsamında da yapımına başlanan evleri, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, Yerel Yönetimler Bakanı Elbert Krasniqi ve Milletvekilimiz Enis Kervan yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu.