Logo Loading

IX. Olağan Kongre’de Fikrim Damka , Yeniden Genel Başkan Seçildi

IX. Olağan Kongre’de Fikrim Damka , Yeniden Genel Başkan Seçildi
IX. Olağan Kongre’de Fikrim Damka , yeniden Genel Başkan seçildi.
Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, IX. Olağan Kongresi’nde oylamaya katılanların oy birliğiyle genel başkanlığa yeniden seçildi.
Aynı oylama ile 26 kişilik merkez yönetim kurulu üyeleri de seçildi.
Olağan Kongre’de aynı zamanda Disiplin ile Tüzük ve Denetleme Komisyonları’da meclis üyeleri tarafından seçildi.
Başkanımız konuşmalarında; “Bundan tam 4 yıl önce, başarı birlikle gelecek parolasıyla yola çıkarak devraldığımız Kosova Demokratik Türk Partisi yönetiminde, özverili, yenilikçi, kucaklayıcı ve ilerici siyaset anlayışıyla çalışmalara imza atarak, milletimizin hizmetinde olmaya gayret ettik.
Verdiğimiz sözleri yerine getirebilmek, en büyük motivasyon kaynağımızdı. Çünkü artık milletimiz laf değil, icraat görmek istiyordu. Çok şükür bugün burada, sizlerin karşısında, verdiğimiz sözleri yerine getirmiş bir Genel Başkan olarak bulunmaktan kıvanç duyuyorum.
Elbette ki, saymaya kalksak saatlerimizi alacak icraatleri, parti teşkilatımız, şube başkanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanımız, müdürlerimiz, meclis üyelerimizle ve mesai arkadaslarımız ile birlikte gerçekleştirdik.
Ve elbette ki vatanımız Kosova Cumhuriyeti ve anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti kurum ve kuruluşlarının vermiş olduğu destek ve katkılar da hedeflerimize ulaşmamızda eşsiz bir rol oynamıştır.
Bu vesile ile Kosova Hükümetine, kurumlarımıza ve Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi sayın Tunç Angılı beyefendinin nezdinde anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum.
Kıymetli kardeşlerim,
Yolumuz uzun ve çetin. Sizlerle birlikte aşmamız gereken çok engeller var. Yılmadan, yorulmadan bu engelleri aşıp, toplumumuza layıkıyla hizmet edeceğimizden hiç şüphem yok. Davamız, evlatlarımıza güçlü bir Kosova ve müreffeh bir gelecek bırakma davasıdır.
Davamız, ‘milli şuur’, ‘hak’ ve ‘inanç’ merkezli, kendi değerlerimiz üzerinde yükselen, kimliğimize sahip çıkma davasıdır. Millî irademize ve geleceğimize sahip çıkarak, hep ayakta, hep diri, hep canlı tuttuğumuz ‘değerler’ üzerinden hareketle, yolumuza, güçlenerek devam edeceğiz.
Birlikle gelen başarıya yine sizlerle birlikte ulaşacağımız yeni dönemde güçlü adımlarla yürümeye devam edeceğiz.
Çünkü biz birlikte varız.” sözlerine yer verdi.
Kosova Demokratik Türk Partisi IX. Olağan Kongre’sine, T. C. Priştine Büyükelçisi Tunç Angılı, T. C. Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, Kuzey Makedonya Türk Demokratik Partisi Başkanı Dr. Beycan İlyas, Sancak bölgesi Demokrat Eylem Partisi “SDA” Başkanı Dr. Süleyman Uglyanin, Kosova Demokrat Partisi PDK Başkan Yardımcısı Uran İsmaili, Bakan Yardımcısı ve Alternativa Başkan Yardımcısı Agon Dobruna, Milletvekillimiz ve Multietnik Parlamento Grup Şefi Enis Kervan, Kosova Birleşik Roman Partisi “PRBK” Partisi Başkanı Albert Kinolli, Mamuşa Belediye Başkanımız Abdülhadi Krasniç, Partimizin Merkez Seçim Komisyonu Üyesi Müferra Şinik, Genel Sekreterimiz, Şube Başkanlarımız ve Merkez Meclis Üyelerimiz katılım gösterdi.