Logo Loading

Kadınlarımız Anneler Günü’nde Bir Araya Geldiler

Priştine’deki Türk Eşgüdüm Bürosu desteği ile Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Priştine Şubesi Kadınlar Kolu, Anneler Günü vesilesiyle öğle yemeği verdi. Yemekte konuşan T.C. Eşgüdüm Bürosu Şefi Volkan Türk Vural, Türk toplumu arasında dayanışma ve birliğin sağlanmasını istedi.

13 Mayıs 2007 de Anatolia restoranında Kosovalı Türk kadınları Anneler Gününü kutladı. Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Priştine Şubesi Kadın Kolu organizasyonuyla ve T.C. Eşgüdüm Bürosu desteği ile öğle yemeği verildi.

Katılımcılar arasında KDTP Kadın Koları’nın yanı sıra, KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, T.C. Eşgüdüm Bürosu Şefi Volkan Türk Vural’da katıldı.

kDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, “Kadınlarımız sadece anneler gününde değil bütün bir ömür boyunca beraber olup elele vermelidirler. Bizler ancak bu şekilde her zorluğun üstesinden gelebiliriz” dedi.

T.C. Eşgüdüm Bürosu Şefi Volkan Türk Vural, kadınlarımızın birlikteliğin motorları olduğunu, dolaysıyla bulundukları yerlerde soydaşlarımızın reisleri olarak birlikte olmaktan büyük bir kuvvetin doğacağını çocuk ve eşlerine söylemenin önemli olduğunu vurguladı.

Dostluk havasında geçen öğle yemeğine Kosova Meclisi Milletvekili Nuran Malta, Priştine, Prizren, Mamuşa, Gilan, Mitroviça, Vıçıtırın ve Yanova kadınları ve Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığı bayan personeli de katıldı.